"גם אם היו אוהדי חיפה, היינו מנצחים"

אבוקסיס חגג. וגם: הסרטון המיוחד שהוקרן בחדר ההלבשה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.03.20 - 22:18
תחילת כתבה

זה הלך קשה, אבל אין מתוק מזה. אחרי שזכה בגביע המדינה עם בני יהודה אשתקד, יוסי אבוקסיס רחוק שני משחקים משחזור ההישג. הפועל ב"ש השלימה מהפך גדול וניצחה 1:2 את מכבי חיפה בסמי עופר, ומי זוכר בכלל שבליגה היא הפסידה 4:0. השחקנים והצוות המקצועי חגגו במשך דקות ארוכות על הדשא. בהנהלת ב"ש הכינו לשחקנים רגע לפני המשחק סרטון מיוחד ובו ילדי השחקנים מאחלים להם בהצלחה רגע לפני המשחק, כשבחדר ההלבשה העידו שהסרט בהחלט יצר אחדות.

"אמרתי לשחקנים שיש לנו חוב אחרי ה-4:0", אבוקסיס תיאר את התחושות בסיום, "אין מתוק יותר. אמרתי לשחקנים שזה הזמן לתקן. דקה אחרי המשחק בנתניה הבנתי שאנחנו נשחק את המשחק הזה אחרת. חיפה קבוצה מדהימה בעונה מדהימה, אבל היה לנו משחק מצויין. אם היינו מקבלים החלטות נכונות במסירה האחרונה, הייתה פה תוצאה הרבה יותר גבוהה, היה משחק הגנה טוב שלנו. מעבר לגביע, היה חשוב לנו להחזיר את כבוד מהמשחק האחרון".

בסיום, מאמן ב"ש הסביר איך זה לנהל משחק מול יציעים ריקים: "כשאתה שומע את המאמן ואין קהל, אני יכול לעזור לשחקנים קצת יותר. מה היה קורה אם אוהדי חיפה היו מגיעים? עם איך ששיחקנו היום, אני לא יודע אם זה היה עוזר. הקהל של חיפה יכול היה להלחיץ אותם גם, אבל אם היינו משחקים כמו היום, היינו מנצחים גם עם קהל היה מגיע".

בעמידה רואים דברים שלא רואים בישיבה. אני מקווה שהקהל יחזור. הרגשתי אכזבה עבור אלו שהגיעו לנתניה, והיום החזרנו להם את הכבוד".

בן שהר, שכבש את שער הניצחון, חגג בסיום: "אני שמח מאוד. עברנו שבוע לא קל אחרי ההפסד לחיפה, אני חושב שיוסי הכין אותנו כל השבוע איך לבוא להיות חזקים ולהראות את ב"ש שאנחנו רוצים להראות. כל אחד השקיע את החיים ושם את הלב על המגרש. זה היה להיות או לחדול".

"יוסי הכין אותנו מצוין והראינו שאנחנו יכולים גם בפיגור 1:0. לא הרמנו ידיים, זה ניצחון סופר חשוב. מותר לנו ואנחנו צריכים גם לשמוח", שהר הוסיף,  "יוסי מביא הרבה דברים טובים. משחק גביע זה משחק אחד שצריך לעבור אותו, הבאנו אנרגיה טובה וניצחנו".

בסיום, חלוץ ב"ש סיפר שהתמודד עם אובדן משפחתי, כשבשבוע שעבר סביו נפטר: "זה לא קל. הייתי בשבעה כל השבוע והקדשתי לו את השער. אני מקווה שהוא ראה את הגול מלמעלה".