"הפסדנו לקורונה": מכבי חיפה מתוסכלת

הירוקים ביכו את ההדחה. הנזק הכלכלי: למעלה ממיליון ש"ח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.03.20 - 06:53
תחילת כתבה

תחושות קשות במכבי חיפה בעקבות ההדחה ברבע גמר הגביע בידי הפועל באר שבע. במועדון מרגישים שהעונה הזו, הטובה ביותר זה עשור, צריכה להסתיים עם תואר, והגביע, בניגוד לאליפות, היה תלוי רק בירוקים, שבעטו בדלי וכשלו - ולא בפעם הראשונה העונה.

"כל העונה במאני טיים אנחנו בועטים בדלי. גם כשהיינו צריכים לנצח כדי להתקרב למכבי ת"א לא הצלחנו וזה מתסכל", אמרו במועדון וטענו שאם המשחק היה נערך מול קהל, המצב היה שונה לחלוטין. "זה אמנם יישמע עכשיו כמו תירוץ, אבל האוהדים שלנו נותנים לנו אנרגיה שבזכותה אי אפשר להפסיד. אם הם היו במגרש לא היינו מפסידים. הפסדנו לקורונה, לא רק לבאר שבע", הוסיפו בחיפה.

החלטות לגבי המשך דרכו של מרקו בלבול לא יתקבלו הבוקר, וגם לא בשבוע הקרוב, אבל ברור לכל שההפסד הוביל לכך שכדי שהמאמן יישאר על הקווים גם בעונה הבאה - הוא יצטרך להוכיח במשחקים שנותרו שהוא ראוי. בלבול ספג ביקורת על ניהול המשחק והעובדה שבחר שוב להשאיר את ירדן שועה מחוץ לדשא גם במצב של פיגור. העובדה שהעדיף להכניס עוד קשר על חשבון חלוץ לא עומדת לזכותו.

לצד הביקורת, יש גם מי שמאמין שלא בלבול הוא הבעיה של מכבי חיפה. "עד שבוע שעבר כולם נשאו אותו על הכתפיים, ועכשיו מבקרים", אמר מקורב למאמן והוסיף: "אנשים שכחו מה היה פה בעשר השנים האחרונות".

הניסיון הראשון של בלבול להחזיר לעצמו נקודות זכות, יגיע ביום שני הקרוב, אז חיפה תארח את הפועל תל אביב בפתיחת הפלייאוף העליון. המאמן יצטרך להסתדר ללא נטע לביא וסאן מנחם המוצהבים וככל הנראה גם ללא יובל אשכנזי, שפרק את כתפו בפעם השלישית בקריירה. הקשר פונה לבית החולים ושם הוחזרה הכתף למקום, אבל ההערכה במועדון היא כי הוא יחמיץ את המשחק הקרוב, וכן שהוא בספק למשחק מול מכבי תל אביב, ממנו ייעדר בוודאות עופרי ארד שספג כרטיס צהוב חמישי.

לצד הפגיעה המקצועית, מכבי חיפה ספגה מכה קשה גם במישור הכלכלי. המועדון הפסיד למלעלה ממיליון שקלים בעקבות אירוח המשחק ללא קהל. במקביל, אם המשחקים יוסיפו להיות מול יציעים ריקים, במכבי חיפה צופים הפסד של שבעה מיליון שקלים נוספים.