גיא לוזון: הפועל ת"א היא הפייבוריטית לזכייה בגביע

רגע לפני המפגש בחצי גמר הגביע, מאמן מכבי פ"ת החל בלוחמה פסיכולוגית. קלינגר על החגיגות של הקהל: "מבין את הכמיהה, אבל אנחנו כורתים את הענף שאנחנו יושבים עליו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.06.20 - 14:15
תחילת כתבה

חצי גמר גביע המדינה ייצא מחר (שלישי) לדרך, ורגע לפני התקיימה מסיבת העיתונאים המסורתית עם ארבע המשתתפות: הפועל תל אביב, מכבי פתח תקווה, הפועל באר שבע ובני יהודה. שתי הראשונות ייפגשו בשלישי בנתניה ואילו האחרונות ברביעי באותו מגרש. הגמר ייערך ב-13.7 באצטדיון בלומפילד.

"יש תכונה בוולפסון, אבל תכונה חיובית", ציין מאמן הפועל ת"א, ניר קלינגר, "בגביע אי אפשר להגדיר פייבוריטיות ברורות, מה גם שמכבי פ"ת מפגינה עליונות ברורה בלאומית לכן אנחנו מתייחסים אליה כקבוצת ליגת העל ומתכוננים בהתאם. זה מעמד חצי הגמר, לא חשוב מי היריבה. צריך לבוא מפוקסים ורציניים, לא משנה נגד מי אתה משחק".

על שילוב הצעירים הוסיף המאמן: "אנחנו דואגים שלכל שחקן צעיר יהיה שחקן ותיק יותר שיחנוך אותו. שחקן צעיר שכובש שער אחד מקבל 20 כתבות שאני לא קיבלתי כשאני שיחקתי בנבחרת". קלינגר גם רצה להעביר מסר לאוהדים, שהגיעו לחגוג למרות האיסור: "אנחנו כורתים את הענף שאנחנו יושבים עליו אם אנחנו לא נשמור על הכללים. אני מבין את הכמיהה של השחקנים והאוהדים, אבל זה לא חוקי וזה יכול לייצר הדבקות ואז תבוטל הליגה ולא יהיה איפה לחגוג. כולם צריכים להיות אחראיים ולהימנע מהדברים האלה".

המאמן של היריבה, גיא לוזון, דיבר גם הוא על הסגל הצעיר שלו: "המטרה שלנו היא לא רק לעלות ליגה, אלא גם לשחק כדורגל התקפי ולשלב שחקנים צעירים שיוכלו לשחק בליגת העל. אנחנו הקבוצה ששילבה הכי הרבה צעירים השנה. זה הכח שלנו ובגישה שלי, מה שמאפיין צעירים זה התעוזה וחוסר הפחד. אין לי צל של ספק שהם יגיעו למאני טיים ויציגו את מלוא הפוטנציאל".

לוזון גם דאג להפעיל קצת לחץ על היריבה שלו, בתקווה שיגיעו עם רגליים כבדות: "הפועל ת"א היא המועמדת הוודאית לזכייה בגביע. היא נמצאת בכושר הטוב ביותר מבין ארבע הקבוצות. אנחנו באים בתור אנדרדוג כי הפועל ת"א הקבוצה הטובה ביותר מבין הארבע כרגע".