הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התשובה לספקות: אצילי מביא משהו אחר לחיפה

איך אמר גיא לוזון? גם 0:6 היה משקף. טור של אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  18.03.21 - 09:05

חג הפורים, כידוע, נחגג רק פעם בשנה, והוא אורך בין שלושה ימים לשבוע וחצי, תלוי בכמות וגיל הילדים שברשותך. מכאן המשפט הידוע - "לא כל יום פורים". וממש כמו במשפט הידוע, לא בכל יום ייפול הפור של גיא לוזון על אותה מכבי חיפה עייפה, שחוקה ומדוללת כמו זו שפגש וניצח (בצדק) לפני שבוע וחצי. אפשר רק לקוות שלוזון ומאמנים אחרים יזכו לפגוש כמה שיותר את הגרסא של מכבי חיפה שהוא פגש אתמול...

כל הפצועים, המתוחים, המורחקים, השבויים, חולי הקורונה ומוכי האנגינה שבו לאיתנם, ומכבי חיפה לא הזכירה במאומה את התרנגול המרוט שניגף ללא תנאי במשחק הבית הקודם וסיפקה, בעיקר במחצית השניה, משחק יוצא מן הכלל שהפגין עוצמות והמון אופי. אפילו עוד תצוגת שיפוט שחצנית שסיפק אתמול דניאל בר נתן, והיעדרו של ה-VAR (כאילו זה היה משנה משהו...), לא עצרו את מכבי חיפה מעליית שלב.

גם המחצית הראשונה, הגם שהיתה פושרת משהו, היתה בשליטה ירוקה כמעט מוחלטת (וגם, מי היה מאמין, התעלמות מפנדל ברור לטובתנו, סופרייז סופרייז). כמובן, למעט הפסקת החשמל היזומה בראשם של עופרי ארד ובעיקר רז מאיר, שהובילה לפנדל עבור האורחים.

בחיאת אללה יא רז, מאיפה בא לך הרעיון של לתת עקב באמצע הרחבה? בוא נודה לאמת, גם כשאתה באיזור עיגול האמצע, הטיפול שלך בכדור זה לא בדיוק פלאשבקים לרונאלדיניו גאוצ'ו, אז על אחת כמה וכמה שכשאתה ברחבה בוא נצמצם בעקבים ופדלדות ונתרכז בבייסיקס, כמו, נניח, להעיף לקרן כשלוחצים אותך בלי להתחכם...

עם הכניסה של נטע למרכז השדה במחצית השניה, וכמובן, הנחיתה המיוחלת של הרגל השמאלית של עומר אצילי בעירנו, המשחק הפך להתמודדות במעמד צד אחד. איך אמר לוזון לפני כמה ימים? היה צריך להיות חמש. וואללה, נכון. תכלס, גם שש היה משקף.

זה לא נגמר בחמש ולא בשש, אלא רק בשתיים. אבל איזה שתיים, יא ראבי - פתחנו עם שיוויון נהדר מחוץ לרחבה, ואז הגיע גולאסו דל גולאסוס. כשצפיתי בהילוך החוזר, הבנתי עד כמה מרהיב היה הגול הזה, פשוט ביצוע מושלם מתחילת המהלך ועד סופו, של כל מי שהיה מעורב במהלך, וכמובן הקלאסה של המסיים, נאמבר ניין בירוק.

כמה דיברו על קארמה, וקללות, וכתמים, והמון המון גניבות דעת, היו גם כאלו שפקפקו בנחיצות המקצועית של אצילי לקבוצה שרצה, אבל בסופו של דבר - אם למישהו היה צל של ספק עד אתמול שהמהלך להבאת אצילי לא היה רק נכון לעתיד אלא מתבקש להווה, הצמד בקלאץ' והעוצמה שההתקפה הירוקה הראתה עם שלושת האסים, אצילי-חזיזה-שרי, צריכים להסיר כל בדל הכי קטן של סקפטיות - עומר אצילי מביא למכבי חיפה איכויות ואופי שלא היו לה לפני כן, ואפשר רק לקוות שימשיך בקו הזה.

נוסף להתקפה, אפשר גם לציין בהגנה, למעט השם הבולט והברור שכבר אין צורך להרחיב בעניינו את הדיבור, את רמי גרשון. כן כן, משחק סופר סולידי, עבודה יפה מאוד ברוב שלבי המשחק הגנתית, וגם התקפית, למרות שלא עלה, ידע לשלוח קדימה כמה מסירות לא רעות בכלל. אמנם מדובר ברכש אולי המאכזב בתולדות המועדון (וה"אולי" זה נטו מנחמדות פה), והסיבה שהוא עלה לשחק תלויה בעיקר בבלגאנים עם טאלב (מה יהיה איתו... ), אבל בהחלט אפשר להעריך את המקצוענות וההשקעה שלו בכל רגע שהוא על הדשא. לקראת המשך ההתמודדות המטורפת בשתי המסגרות, מול קבוצה שנראה כאילו שכחה את הפונקציה של אובדן נקודות מכל סוג, אנחנו נצטרך את עזרתם של כל אחד מהשחקנים שלנו, כל אחד.

וממש כמו הלהיט האלמותי "ביום ראשון תפוחי אדמה, ביום שני תפוחי אדמה", מיד אחרי עוד משחק קשה שבו אסור לנו למעוד מול יריבה שצריכה ניצחון בדיוק כמונו - נחשו מה מחכה לנו בשבת? בדיוק, עוד משחק כזה ממש! הוריי!!!

מכבי חיפה 2020-21, מאני טיים - התחלנו.

שבוע טוב וירוק לכולם!!

נ.ב. איך אומרים "גאון" בסרבית? שואל בשביל חבר.