הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי יש רק אחת, הבנתם? טור אוהד צהוב

אופי אי אפשר לקנות: על רוח המועדון שהביאה לנוקאאוט

עידו טרבלוס  21.05.21 - 09:45

אין מילים לתאר את הקבוצה הזו. כל פעם מחדש בעונה הזו אנחנו מתאהבים בהם מחדש. כל פעם כשמספידים אותנו, אנחנו קמים ומזכירים לכולם מי פה בעלת הבית. הכל היה נגדנו, הכל היה לרעתנו, אבל כבר הוכחנו השנה שככה אנחנו הכי אוהבים את זה.

המשחק נפתח והתנהל באותה צורה: מכבי שלטה וחיפשה את השער מהרגע הראשון. התקפות יפות (במיוחד זו שיוני לא הצליח לסיים) ומלחמה על כל כדור גרמו להמון תקוות בקרב האוהדים, תקוות שהגשימו את עצמן עם פתיחת המחצית השנייה.

שרן ייני היה מצוין, איזה קפטן מדהים יש לי. לצידו גלזר ופרץ המעולים ומאחוריו טיבי ובלטקסה, שהיו מצוינים גם כן. לגבי האחרון, בכל פעם מחדש הבחור הזה מקבל הזדמנות ומוכיח שיש לו מקום בהרכב של מכבי. שחר פיבן זה מכביסט בכל רמ״ח איבריו: הוא "אכל" את חזיזה לארוחת בוקר וגם ביקש קינוח.

אגב חזיזה, כמו בכל המשחקים הקודמים העונה, גם הפעם הוא חיפש לריב עם שחקני מכבי, ואני כל כך גאה בשחקנים של מכבי שלא נגררו לפרובוקציות שלו ושל סאן מנחם, שהפעם לא ויתרו על הסטורי המסורתי באינסטגרם אחרי המשחק.

על הדשא, מכבי כובשת שער דומה פעמיים: בהתקפות סבלניות ויפות, לא כופה את עצמה על המשחק ובעיקר עושה הכל חכם.

איתי שכטר בשני גולים מחצי מטר עם כל הלב והנשמה מוכיח לכולנו שהמכביזם לא פוסח על אף אחד ומהרגע שאתה בקריית שלום ועד השריקה האחרונה של השופט, כל מי שהוא מכבי מגיע לתת הכל.

חיפה היא בהחלט מלכת הדיבורים, כבר שמענו מהם ש״הם הוכיחו שהם טובים יותר״, חזיזה הבטיח ש״עוד העונה״ הם ינצחו את מכבי וברק בכר רתח מעצבים כששאלו אותו האם הנצחון על מכבי חסר לו.

האוהדים של חיפה ניסו לצייר נרטיב העונה שהם קוראים לקבוצה שלהם ״מכבי״ ואני חושב שהמשחק אתמול היה חותמת לעובדה שמכבי יש רק אחת והיא בחיים, אבל בחיים לא תהיה מחיפה.

וכמובן, היו אתמול גם כמה נתונים מעניינים:

- חמש פעמים נפגשו השנה מכבי וחיפה. המאזן: 0 ניצחונות לחיפה, 2 נצחונות למכבי ושלוש תוצאות תיקו.

- חיפה אירחה את מכבי שלוש פעמים השנה ולא הצליחה לנצח אפילו פעם אחת.

- עונה שלישית ברצף שמכבי מנצחת את חיפה גם בבית וגם בחוץ.

- לדעתי, הנתון המפתיע ביותר שעלה מהמשחק אתמול (פחות נתון ויותר הוכחה) - מכבי מנצחת את חיפה אצלה בבית בלי ג׳ראלדש וסבוריט. עמודי התווך של הקבוצה לא היו בסגל ועדיין מכבי הייתה עליונה על חיפה ב-5 רמות. זה מעיד הכי הרבה על הבדלי הרמות בין הקבוצות, חיפה פשוט נהנתה מדוניס.

אמרתי כבר בטורים קודמים שלא כל עונה אפשר לקחת אליפות, ולא כל עונה תסתיים בתארים, אבל אופי כמו של מכבי אי אפשר לקנות או לזכות בו. זה משהו אחר. זה נותן תקווה קדימה, זה גורם להרגיש שהעונה הזו היא רק פנצ׳ר בדרך. שדברים ענקיים עוד לפנינו.

ועם כל הכבוד למפגשים מול חיפה, יש קבוצה שהמפגשים מולה תמיד יהיו גדולים יותר. ואם חשבנו שסיימנו להפגש השנה, אנחנו פוגשים אותה במשחק הכי גדול. כל אוהד מכבי יודע ואין שום צורך להסביר את החשיבות של דרבי, וזה שמדובר בגמר גביע זה רק בונוס. אנו מקווים שכמובן הגמר ייערך בבלומפילד ותתאפשר כניסת קהל.

ועוד מילה לגביי המכביזם ששוב עלה לכותרות - הביטוי מכביזם נגזר מהמילה מכבי, זאת אומרת שמי שהוא מכביסט הוא בהכרח ממכבי. ולא סתם אף פעם לא מייחסים את הרוח המכביסטית לחיפה, כי לפחות מבחינתי ומבחינת כל אוהד צהוב, הם לא מכבי, ובחיים לא יהיו.