קדוש: לא נציב 10 בהגנה. נבוא לשחק כדורגל

הגרלת שמינית גמר הגביע זימנה לגדולות משחקים קלים יחסית, ועוד בבית. עידן טל על ראשל"צ: "כולם חושבים שזה קל אבל אפשר להסתבך". קלינגר על קרית שמונה: "משוכה גבוהה שהיתה צריכה להגיע"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  08.02.11 - 19:17

תחילת כתבה

גביע המדינה תופס תאוצה ובתחילת מארס יתקיים שלב שמינית הגמר. היום (שלישי) התקיימה הגרלת המשחקים. הגדולות זכו להגרלה נוחה יחסית. הפועל תל אביב, האלופה ומחזיקת הגביע, תארח את עירוני אשקלון. "מדובר בקבוצה טובה", אמר עוזר המאמן, יוסי אבוקסיס לאחר ההגרלה, "הם התחזקו במספר שחקנים טובים ואנחנו מכבדים כל קבוצה שאנחנו משחקים מולה".

משחק מעניין יפגיש בשמינית הגמר את הצפון מול הדרום, כאשר קריית שמונה תארח את הפועל באר שבע. "באיזו שלב תמיד מקבלים הגרלה קשה", אמר מאמן ב"ש, ניר קלינגר, "אני אף פעם לא מייחס חשיבות רבה להגרלה קשה או קלה. בגביע יש תמיד משוכות גבוהות בכל שלב ואנו מקבלים בברכה כל הגרלה". מאמן קרית שמונה, רן בן שמעון, הוסיף: "גם הפועל ירושלים תעשה צרות למכבי חיפה. אין כאן קבוצות פשוטות, ואם כבר לקבל משחק קשה, אז לפחות שיהיה בבית".

בסיבוב הקודם הפועל חיפה גברה רק לאחר הארכה 0:2 על מכבי דליית אל כרמל מליגה ב'. גם הפעם ניצן שירזי ושחקניו זכו להגרלה נוחה יחסית, אבל אין ספק שהם יגיעו מוכנים בשיא הרצינות. "מדובר בהגרלה מאתגרת", אמר מאמן הפועל חיפה, "אנחנו לא מזלזלים בשום יריב במיוחד אחרי המשחק הקודם מול דלייה. אבל כמו בסיבוב הקודם, הדברים תלויים בנו".

מי שקיבלה את אחת ההגרלות הקשות ביותר הייתה הפועל ירושלים שתתארח אצל מכבי חיפה. "בכדורגל צריך ליהנות. לא נעמוד עם עשרה שחקנים בהגנה ונבעט כדורים למעלה", אמר מאמן הפועל י-ם, לופא קדוש, "נשחק את המשחק שלנו ומה שיהיה - יהיה. הם עדיפים ויש להם שחקנים יותר טובים. הקבוצה שלנו משחקת טוב מאוד ויש לנו שחקנים עם עבר בליגת העל, רק חבל שהמשחק לא היה בטדי כי אז הייתה חגיגה גדולה".

בית"ר ירושלים, שהתקשתה בסיבוב ח' מול הפועל רמת גן, תארח את הפועל ראשל"צ. רוני לוי אמר לאתר הרישמי: "גביע זה גביע ואנחנו מכבדים כל יריבה. יש עוד זמן עד המשחק הזה ומה שמעניין אותנו כרגע זו הליגה. הביתיות נותנת לנו יתרון, אבל זה לא משחק נוח למרות מה שכולם אומרים". שחקן הקבוצה, עידן טל, הוסיף: "אני שמח שאנחנו מארחים, זה יתרון מאוד משמעותי, אבל בגביע יש המון דברים מכשילים".