מליקסון נצטווה לנוח אך עשוי לשחק ביום שבת

השחקן יקבל זריקה לפני אזרבייג'אן. ברדה ששב לב''ש מועמד לפתוח ב-11 של גוטמן מול אזרבייג'אן (שבת), כשגם עזרא עשוי להיכלל בהרכב. המאמן מודאג ממכת הפציעות, אך נאתכו מבהיר: "לא נתרץ, לא משנה מה יקרה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.09.13 - 16:32
מליקסון. בסימן שאלה (אלן שיבר)
מליקסון. בסימן שאלה (אלן שיבר)
תחילת כתבהבידיעה שאין לה יותר מקום לטעויות, נבחרת ישראל בכדורגל תפתח הערב (שני) את הכנותיה לקראת המשחקים מול אזרבייג'אן (שבת, 20:45, אצטדיון רמת גן) ורוסיה (שלישי, 19:00, סנט פטרסבורג) במסגרת מוקדמות מונדיאל 2014.

גוטמן מודאג, ברדה ועזרא בתמונת ה-11

המאמן אלי גוטמן מודאג מאוד מכמות הפצועים שרק גדלה מיום ליום, כשכבר עכשיו ברור שהוא יצטרך להסתדר ללא מספר שחקנים עליהם בנה, כמו אבי ריקן, רמי גרשון, עדן בן בסט, תומר חמד, בירם כיאל, אייל משומר וטאלב טוואטחה.

אתמול נבדק יובל שפונגין על ידי רופא הנבחרת, מרק רוסנובסקי, אחרי שהתלונן על כאבים בקרסול. שפונגין סיפר הבוקר כי ישנה הטבה במצבו, אך קשה עדיין לדעת אם יוכל לפתוח. מאור מליקסון נבדק הערב בעקבות הכאבים בברך מהם הוא סובל כבר למעלה מחודש ונשלח למנוחה של יומיים. השחקן הבטיח לעשות הכל כדי לשחק ויעלה עם זריקה למרות דלקת סביב עצב בברך.

ולצד אלו שלא נמצאים בשיאם או כלל לא יוכלו לקחת חלק במשחק, יש גם כאלה שמצויים בכושר נהדר. אליניב ברדה, חלוץ הפועל ב"ש, וחן עזרא, כוכב מכבי חיפה, נמצאים בתמונת ההרכב לקראת המשחק בשבת, כאשר אחד מהם צפוי להחליף את בן בסט. בעמדת המגן השמאלי, ההערכה היא ששרן ייני או אופיר דוידזאדה, לו זו תהיה בכורה במדי הנבחרת הבוגרת, יפתחו בהרכב.

"לא משנה מה יקרה, לא נתרץ"

בנבחרת סיפרו שלמעלה משני עשורים לא היה מצב שכל כך הרבה שחקנים חסרו בגלל פציעות. "כל פעם שאני פותח אינטרנט או טלוויזיה אני רואה עוד פצוע ועוד פצוע. אני מקווה שנגיע עם סגל מאוד חזק לשני המשחקים הקרובים", אמר הבוקר ביבראס נאתכו לאתר ערוץ הספורט, "ברור שזה לא מצב אידיאלי אבל זה מה יש. היינו מעדיפים להגיע עם כולם בכושר וכולם בריאים, אבל זה חלק מהכדורגל. בכל מקרה, לא נתרץ, לא משנה מה יקרה".

נאתכו שבישל אתמול פעמיים בניצחון קבוצתו, רובין קאזאן, נמצא בכושר מצוין ונחשב לאחד הבאנקרים של אלי גוטמן. "שיחקתי עד עכשיו למעלה מעשרה משחקים ואני מרגיש בכושר מצוין. לי לא תהיה בעיה של כושר משחק".

נאתכו היה גם זה שכבש את שער היתרון באזרבייג'אן, במשחק בן שתי הנבחרות בפתיחת הקמפיין, אבל רוסלן אבישוב שמשחק איתו בקאזאן השווה. "דיברתי איתו על המשחק בינינו אבל הוא כמוני לא ממש נידב מידע. זה תמיד פיקנטי לשחק מול מישהו שמשחק איתך בקבוצה אבל בשבת כל זה לא יעניין. אין להם יותר מדי מה לחפש בבית, אבל ממה שהוא אומר הם באים במטרה לנצח", סיפר הקשר.

"הניצחון לא יגיע בקלות"

מי שעשוי לקבל קרדיט בקישור לצידו של נאתכו הוא ליאור רפאלוב, שנכנס כמחליף מול אוקראינה ושיפר את המשחק של הנבחרת יחד עם גל אלברמן ומהארן ראדי. "ישנה התרגשות מאוד גדולה כי לשני המשחקים הקרובים יש חשיבות עצומה לכדורגל הישראלי", אמר קשר ברוז' לאתר ערוץ הספורט, "הראש שלי כרגע רק במשחק מול האזרים. אנחנו צריכים להיות מפוקסים ולחשוב רק על המשחק הראשון. אני מקווה שהרבה קהל יבוא למשחק ויתמוך בנבחרת כי אנחנו צריכים אותו. יחד עם האוהדים ניקח 3 נקודות וניסע לרוסיה".

רפאלוב מודע לדיבורים שמסביב ולתחושה שהנבחרת פייבוריטית במשחק הקרוב. "אני שומע שאומרים שאנחנו בטוח ננצח את אזרבייג'אן ואני לא אוהב את זה. אנחנו אולי פייבוריטים בגלל שאנחנו נבחרת יותר איכותית, אבל מצפה לנו משחק קשה. יהיו לנו כמה ימים להתכונן לגבי שיטה וסגנון ונעשה את המיטב. צריך לזכור שהתקשנו מאוד במשחק הראשון שם ולא הצלחנו לנצח, אז אסור לחשוב שהניצחון יגיע בקלות", סיכם אקס מכבי חיפה.

בנושא אחר, היום מונה ז'אן טלסניקוב לחבר הפרויקט הלאומי 'נבחרת הזהב' לקראת אליפות אירופה עד גיל 19 לנשים שתיערך ב-2015. "אני מצטרף לפרויקט מצוינות מטעם ההתאחדות לכדורגל והאקדמיה למצוינות בווינגייט לראשונה בארץ של כדורגל נשים", אמר טלסניקוב, "אני חובר לגיא עזורי ולכדורסלנית העבר שרון זהבי. עברתי הרבה אתגרים בחיי וזה ללא ספק מהמאתגרים במיוחד. אני רוצה להודות לעזורי ולאבי לוזון על האמון בי".