ניס: "אני חדש בישראל, הספק לגביי לגיטימי"

מאמן הצעירה במסע"ת לקראת אזרבייג'אן: "רק התוצאות ישפטו אותי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.09.13 - 15:39
תחילת כתבהטירוף יורו 2013, שהיה בישראל, כבר מזמן מאחורינו וכעת הנבחרת הצעירה של ישראל עומדת בפתחו של קמפיין חדש עם פנים חדשות. בראשון הקרוב תתמודד ישראל U21 מול אזרבייג'אן, כאשר על הספסל יהיה זה מיכאל ניס במשחק הבכורה שלו כמחליפו של גיא לוזון. היום (שישי) הוא קיים את מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת ההתמודדות.

הגרמני פתח בברכת שנה טובה וחג שמח, ואמר: "אנחנו עסוקים בהכנות מאז יום ראשון ועד כה מרוצים מאוד מקצב האימונים וההתקדמות. אנחנו עוד עובדים על כמה אספקטים, הגנתיים והתקפיים. בסך הכל, השחקנים נותנים הכל באימונים ועושים עבודה טובה".

לאחר מכן, נדרש ניס לעובדה שמונה לתפקיד חשוב, על אף הרזומה היחסית דל שלו. "חוסר כבוד אליי? דווקא רוב האנשים שפגשתי פה התייחסו אליי בכבוד", סיפר המאמן, והסביר: "זה נורמלי כשאתה חדש במדינה זרה יהיו הרבה סימני שאלה וספקות סביבך. ברור שרק התוצאות על המגרש יראו אם המינוי שלי היה מוצדק או לא, בדיוק כמו אצל כל מאמן אחר".

גיא לוזון, כזכור, אמר בסיום היורו האחרון שככל הנראה לא נעלה לשום טורניר במשך שנים. גם לכך לניס היתה תשובה. לפעמים אומרים דברים בסערת רגשות ולא מתכוונים לכך", ניתח המאמן. "גיא ביקר אותי כאן ודיברנו, אין שום יריבות בינינו או משהו כזה. הוא עשה עבודה טובה וכעת זו קבוצה חדשה ואתגר חדש".

הקפטן אלי דסה סיכם: "אני לא חושב שיש מקום להשוואות בין המאמנים, מה גם ששום משחק רשמי עוד לא שוחק תחת המאמן החדש. צריך לתת את הכבוד לשניהם. אני יכול לומר שאנחנו השחקנים גילינו מאמן יסודי ומקצועי, ששם דגש על תחרותיות ועל יסודות".