מוקדמות אליפות העולם: 1:3 לישראל על סרביה

מורן פרידמן, דניאל סופר ולי פלקון הביאו לנבחרת ניצחון מרשים במושבה

זיו אברג'יל  24.11.13 - 21:22
תחילת כתבהנבחרת הנשים של ישראל פתחה נהדר את קמפיין מוקדמות אליפות העולם, שתיערך ב-2015. השחקניות של מאיר נחמיאס ניצחו הערב (ראשון) 1:3 את נבחרת סרביה במשחק שנערך במושבה. לישראל יש כעת 6 נקודות מ-6 אפשריות לאחר שבאוקטובר היא גברה 0:2 על מלטה. בית 3 כולל גם את דנמרק, איסלנד ואת שווייץ החזקה, שתתארח בפברואר הקרוב בארץ.

המשחק נפתח דווקא בצורה רעה עבור ישראל, כאשר הסרביות עלו ליתרון מפנדל כבר בדקה השנייה. הבנות לא נשברו והצליחו להשיג מהפך עוד לפני המחצית. בדקה ה-26 שי שדה מצאה את מורן פרידמן שנגחה מקרוב פנימה. 12 דקות חלפו ולי פלקון כבשה את השער השני עם דחיקה מקרוב אחרי כדור קרן.

החגיגה ישראלית נמשכה במחצית השניה. הסרביות אמנם לחצו וניסו להשיג את השוויון, אך בדקה ה-67 הגיע הנוק-אאוט. הנבחרת יצאה למתפרצת, הכדור הגיע לדניאל סופר שמ-16 מטרים שלחה טיל לחיבורים. 1:3. עשר דקות לאחר מכן נבחרת סרביה קיבלה פנדל שני במשחק, הפעם בהחלטה שנויה במחלוקת, אבל החמיצה את ההזדמנות לחזור למשחק.

"הבנות היו נחושות, מחויבות והן עשו עבודה גדולה", אמר מאמן נבחרת ישראל לנשים, מאיר נחמיאס. "השחקניות לא נשברו למרות שספגנו מפנדל כבר בדקה השנייה, אפילו אותי זה הפתיע. כל משחק בקמפיין הזה וכל נקודה הם חשובים לנו. אני חותם על תיקו במשחק הבא מול שווייץ, שהיא החזקה בבית".