אבי לוזון ביקש מגוטמן לזמן את יוסי בניון לסגל, המאמן סירב

יו"ר ההתאחדות רצה שהמאמן יכבד את הקשר הוותיק ו"יעזור" לו בשבירת שיא ההופעות בנבחרת. נאתכו צפוי להיות הקפטן. ביקורת על מינויו של בנאדו לעוזר: "ניסיון להתחבב על שחר". בן שהר על הזימון: "אנשים תמיד ירימו גבה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.02.14 - 10:29
תחילת כתבה

נבחרת ישראל יצאה אמש (שלישי) לעידן חדש - כאשר ההכנות למוקדמות יורו 2016 באופק. אלא גם בבוקר שאחרי מסיבת העיתונאים, בה הכריז אלי גוטמן על הסגל למשחק הידידות מול סלובקיה (5.3), ממשיכים להתעסק בהתאחדות לכדורגל בהוצאתם מהסגל של יוסי בניון, דודו אוואט וטל בן חיים.

שלושת הוותיקים העדיפו לשמור על פאסון ובירכו את הנבחרת. "אני מאחל לה בהצלחה מכל הלב", אמר בניון לאתר ערוץ הספורט. בפני מקורביהם, סיפרו השלושה שלמרות שיחת הטלפון שקיבלו מאלי גוטמן - בה הבהיר להם שהוא מכבד אותם ודלת הנבחרת פתוחה עבורם - הם חשו פגיעה קשה. אלא שהסיפור הגדול בנוגע לאלו שלא זומנו הגיע דווקא מכיוון אבי לוזון: יו"ר ההתאחדות ביקש מגוטמן לזמן את בניון בכדי לכבד אותו ובכדי שיוכל לשבור את שיא ההופעות. המאמן הלאומי, כפי שהובן מפרסום הסגל, דחה את הבקשה.

"כשאלי היה צריך, הוא זימן אותם גם כשלא שיחקו יותר מדי", אמר גורם בכיר בהתאחדות. "מגיע להם קצת יותר כבוד, בטח עבור יוסי שנותר לו עוד משחק אחד לשבור את השיא". כמו כן, פליאה הושמעה גם בעקבות מינויו של אריק בנאדו לעוזר המאמן: "ישנה תחושה שמדובר ברצון של מישהו להתחבב על יעקב שחר". בכל מקרה, ההערכות בהתאחדות הן שבנאדו לא ימשיך בחיפה.

בנוסף, למרות דבריו של גוטמן, מסתבר שבנאדו לא היה האופציה הראשונה מבחינתו. שמו של בלם העבר עלה רק אחרי שיוסי אבוקסיס הבהיר כי לא יוכל לעזוב את בני יהודה. יחד עם זאת, לא מן הנמנע שאבוקסיס יצורף בהמשך לצוות.

בתוך כך, גוטמן לא רצה לעסוק במינוי קפטן חדש לנבחרת, אבל על פי גורמים בנבחרת - המאמן הלאומי כבר בחר בביברס נאתכו לתפקיד. "הוא הליגיונר הכי מצליח שלנו ומגיע לו", אמרו שם.

ההפתעה הגדולה היתה זימונו של בן שהר ואי זימונם של מואנס דאבור, דור מיכה, ברק יצחקי, גל אלברמן וגילי ורמוט - שנמצאים בכושר טוב. "הזימון של בן שהר הזוי נוכח השחקנים האחרים שיכול היה המאמן להזמין", אמר אחד מהשחקנים הבכירים בנבחרת.

שהר עצמו דווקא לא מבין את הביקורת. "אנשים מסתכלים כמה שערים הבקעתי ולא יודעים שאני משחק בכלל בכנף ימין ולא משחק כחלוץ שפיץ", הסביר. "הליגה הגרמנית השניה חזקה מאוד ומי שרוצה להרים גבה על הזימון שלי שירים גבה ושיהיה לו לבריאות, אני כבר רגיל לזה. אני שמח להיות בנבחרת".