"זה נראה מצוין כשלא משחקים כדורגל פחדני". צפו בתקציר

אחרי ה-2:4 על הונדורס, בנבחרת רמזו לאלי גוטמן - הסגנון ההתקפי עדיף על המערך ההגנתי שפתח איתו מול מקסיקו. מחמאות לוורמוט ואריאל הרוש: "אי אפשר להתעלם מגילי אחרי משחק כזה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.06.14 - 07:00
תחילת כתבה

סוף סוף, נבחרת ישראל חזרה לנצח. אלי גוטמן ושחקניו סיימו את המסע בארצות הברית עם 2:4 נהדר על הונדורס שתשתתף במונדיאל, והשכיחו במעט את התבוסה למקסיקו בשבוע שעבר. עם שריקת הסיום, נראו לא מעט חיוכים במשלחת, שם ציינו בעיקר את היכולת הטובה שהפגינו השחקנים ואת המצבים הרבים אליהם הגיעה הנבחרת במהלך המשחק.

"כשאנחנו לא חושבים רק על הגנה זה נראה טוב יותר, וכשמעיזים יש תוצאות", עקץ שחקן בסגל את גוטמן לנוכח המערך ההגנתי מול מקסיקו. "כשלא משחקים כדורגל פחדני והגנתי, אז זה נראה טוב". ערן זהבי כבש את שערו השני בסך הכל במדים הלאומיים (מתוך 20 הופעות) ובנבחרת מקווים שלתפוקה החיובית תהיה המשכיות.

גוטמן עצמו החמיא לשחקניו, ובעיקר לביברס נאתכו, טל בן חיים וגילי ורמוט - שקיבלו את ההזדמנות לפתוח בהרכב והציגו יכולת טובה, כשקשר הפועל ת"א היה מעל כולם. "ורמוט ניהל את המשחק מצוין ולגוטמן אסור להתעלם ממנו", אמרו בנבחרת. "הוא חייב לקבל יותר קרדיט בנבחרת".

גם אריאל הרוש זכה למחמאות ואחרי תצוגת הנפל מול מקסיקו דווקא הקרין הרבה שקט בין הקורות. "הוא לא עמד במבחן גדול, אבל אחרי משחק רע אתה רק רוצה להחזיר את הבטחון", אמר אותו גורם. "כשהיינו צריכים אותו, הוא היה שם".

מואנס דאבור וקובי מויאל ערכו את הופעת הבכורה שלהם ויזכו לצלחת אותה מעניק באופן קבוע מנהל הנבחרת ישראל שצ'וצ'ינסקי. השיאן החדש, יוסי בניון רשם את הופעתו ה-96 במדים הלאומיים, בעוד שטל בן חיים ערך הופעתו ה-80, עקף את אייל ברקוביץ' והשתווה לאבי נמני במקום השמיני בכל הזמנים. חלק מהשחקנים יחזרו מחר לארץ, בעוד שחלקם ימשיכו מארה"ב לחופשת הקיץ, כולל המאמן אלי גוטמן.