גוטמן: זו נבחרת ישראל שאני רוצה לראות תמיד

המאמן חגג בסיום ה-2:4 על הונדורס: "היינו יכולים להבקיע יותר". זהבי: "זה ניצחון שייתן לנו ביטחון". דמארי: "הפנים כבר לבלגיה". מויאל ערך בכורה: "היה מרגש"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.06.14 - 07:01
תחילת כתבה

כבר זמן רב שבנבחרת ישראל לא זוכרים תחושות שכאלו אחרי משחק. הלילה (בין ראשון לשני), הבחורים בכחול-לבן התפוצצו ביוסטון, הציגו כדורגל נפלא ב-2:4 על נבחרת הונדורס ולמעשה שמו סוף לשנה עקרה מניצחונות.

"אני שמח לסכם כך את המסע הזה", אמר אלי גוטמן המאושר בסיום. "זה לא היה פשוט, אבל צריך לתת קרדיט גדול לשחקנים שידעו לבצע את הדברים על הצד הטוב ביותר. גם מול מקסיקו היו לא מעט דברים טובים, למרות התוצאה הסופית, ומול הונדורס ניכר השינוי שרציתי לראות בנבחרת".

לאחר מכן, המאמן כבר התייחס למשימה החשובה באמת: "יש לי לא מעט חומר למחשבה לקראת המשחק מול בלגיה בספטמבר ואני מאמין שנגיע מוכנים. לחצנו כמו שרציתי, הנענו כדור והבקענו ארבעה שערים. היינו יכולים לכבוש יותר, אבל זה בסדר".

המצטיין במשחק, גילי ורמוט, סיכם: "אני מאוד שמח שניצחנו והבקענו ארבעה שערים, כי זה ממש לא דבר של מה בכך. למדנו את הונדורס ושיחקנו טוב מאוד". ערן זהבי, שפתח את החגיגה, ניתח: "שמח שסיימנו את המחנה עם טעם טוב, עכשיו הפנים שלנו לבלגיה. הניצחון הזה צריך לתת לנו ביטחון להמשך".

גם עומר דמארי מצא הרשת. "זה היה משחק הכנה טוב של הנבחרת, אבל מה שהכי חשוב זה המשחק בטדי בספטמבר מול בלגיה", אמר חלוץ הפועל ת"א. "ידענו להתאושש מההפסד למקסיקו, הגענו להמון מצבים והיה שיתוף פעולה טוב בין כולם. את כל זה צריך לקחת איתנו להמשך".

קובי מויאל, שלבש לראשונה את המדים הלאומיים, היה נרגש מכולם: "אני שמח באופן אישי על הופעת הבכורה, זאת הרגשה עילאית, בעיקר כשאתה מנצח. ניצחנו נבחרת שתהיה במונדיאל וזה נהדר, שיחקנו כמו גברים ויצאנו ווינרים".