הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדחה רשמית: ישראל - בלגיה הוזז ל-31 במרץ וייערך בטדי

אופ"א אישרה: מפגש מוקדמות היורו נדחה ואלי גוטמן יוכל ליהנות מיתרון הביתיות מול הבלגים. 3 ימים לפני כן: ישראל תפגוש את ווילס. משחק הידידות מול גרמניה צפוי להתבטל. עיני: "לא ויתרנו לרגע, ידענו שהמאצים יישאו פרי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.08.14 - 18:51
הם יגיעו לישראל. ואן בויטן ולוקאקו (gettyimages)
הם יגיעו לישראל. ואן בויטן ולוקאקו (gettyimages)

אפשר להסיר דאגה: נבחרת בלגיה תגיע לישראל. ההתאחדות הבלגית הודיעה הערב (שלישי) כי משחק מוקדמות יורו 2016, שאמור היה להתקיים ב-9 בספטמבר, הוזז באופן רשמי ב-31 למרץ 2015 ויתקיים באיצטדיון טדי.

הדבר יביא לכך, כמובן, שאלי גוטמן יהנה מיתרון ביתיות מול הנבחרת שנחשבת לחזקה בבית והאוהדים הנייטרליים יוכלו ליהנות מצפיה באדן הזאר, רומולו לוקאקו ויתר חבריהם.

כזכור, בעבר ישראל הציעה מספר תאריכים חלופיים לבלגים, שסירבו, אך כעת הם נתנו את הסכמתם להתארח בארץ. המשחק יתקיים, אגב, שלושה ימים בלבד לאחר שהנבחרת הלאומית תארח את וויילס באיצטדיון סמי עופר.

חשוב לציין כי ב-9 בספטמבר לא יתקיים משחק אחר של הנבחרת. כלומר, לא מדובר בהחלפת ביתיות, אלא בהזזה מוחלטת של מועד המשחק. כנגזרת ישירה מכך, משחק הידידות מול גרמניה (שתוכנן ל-25 במרץ), יבוטל.

עופר עיני, כמובן, בירך על ההודעה: "ההתאחדות לכדורגל עשתה רבות כדי להבטיח שמדינת ישראל, אזרחיה ואוהדי הנבחרת יזכו לראות את נבחרתם מקיימת את משחקיה כאן ולא בשום מקום אחר. למרות נסיבות ביטחוניות ומדיניות מורכבות מאין כמותן, הצלחנו לשכנע שכך ראוי שיהיה, וכך יקרה. אני מבקש להביע את הערכתי ותודתי לאבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר, ולמנכ"ל ההתאחדות רתם קמר, על מאמצים כבירים שנשאו פרי".

עיני המשיך: "זאת הזדמנות מצוינת להודות לגורמים נוספים שסייעו לטובת העניין, בהם ראשי אופ"א וראשי ההתאחדות הבלגית והגרמנית. אני משוכנע שהקהל הישראלי ימלא את האצטדיונים ויבוא לתמוך בנבחרת ובמדינה אחרי תקופה לא פשוטה. לא ויתרנו לרגע, ואין לי ספק כי יחד נוכל לעשות הרבה יותר גם על המגרש".