גוטמן: "לא מופתע, נגיע יותר נחושים לקפריסין"

מאמן נבחרת ישראל צפה בהפסד בוסניה: "היה לי ברור שהבית יהיה צמוד"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.09.14 - 00:24
תחילת כתבה

המשחקים בבית הישראלי במוקדמות יורו 2016 יצאו הערב (שלישי) לדרך. מי שנראית כמו היריבה של ישראל על המקום השני בבית, וויילס הצליחה לנצח  1:2 את אנדורה לאחר שנכנסה לפיגור בדקות הפתיחה. גארת' בייל, הכוכב הבלתי מעורער של הנבחרת, כבש צמד. במשחק המקביל, קפריסין הפתיעה את בוסניה החזקה עם 1:2 ונראה שהעסק הולך להיות מעניין מאוד.

אלי גוטמן, מאמן הנבחרת, צפה בבוסניה בהפסד הנבחרת המקומית לקפריסין: "היה ברור לי כבר בהגרלה שהבית שלנו יהיה צמוד מאוד, וככל שלמדתי יותר את היריבות זה רק התחזק", אמר מאמן הנבחרת, "התוצאה הערב נשמעת מפתיעה, אבל כל מי שראה את המשחק יודע שהיא משקפת פחות או יותר את מה שבאמת קרה. התוצאה כאן ובאנדורה רק יאתגרו אותנו ויעזרו לנו להגיע עוד יותר מוכנים ונחושים למשחק הפתיחה בחוץ נגד קפריסין".

אריק בנאדו, עוזר המאמן, צפה בניצחון החוץ של ווילס באנדורה: "היה עדיף מבחינתנו שהמשחק יסתיים בתיקו, שגם היה משקף את מה שקרה כאן, אבל זה מה שיש. וויילס עדיפה על אנדורה ועם שחקן שמכריע משחקים כמו גארת' בייל היא ידעה לחזור עם שלוש נקודות חשובות ממגרש לא קל. העובדה שמשחקים באנדורה על מגרש סינטטי היא יתרון למקומיים. אנדורה נעדרת כישורים וירטואוזיים, אבל הרשימה אותי במשמעת הטקטית ובסדר".

כזכור, נבחרת ישראל היתה אמורה לפתוח את המשחקים הערב, אך משחק הפתיחה מול בלגיה נדחה בשל המצב הבטחוני הקשה ששרר בארץ בקיץ האחרון. ב-10 באוקטובר הנבחרת בכחול-לבן תפתח את המשחקים מול קפריסין בחוץ ושלושה ימים לאחר מכן תתארח אצל אנדורה.