בן בסט? ברדה? בניון? בקרוב: גוטמן יכריז על סגל הנבחרת

רגע לפני משחק החוץ בקפריסין, שיפתח את קמפיין מוקדמות יורו 2016, המאמן הלאומי יפתור את כל השאלות: מי ייכלל ברשימת 23 השמות, מי יישאר בחוץ ואילו שוערים יזומנו? בכל מקרה, שישה שחקנים בטוחים בהרכב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.09.14 - 13:45
מי בפנים ומי בחוץ?
מי בפנים ומי בחוץ?
תחילת כתבה

אלי גוטמן יפרסם היום (שלישי) את הסגל שלו לקראת המשחקים מול קפריסין ואנדורה עם כאב ראש. אליניב ברדה, שכבש אתמול שלושער בניצחון על מכבי ת"א, גרם למאמן הלאומי לשקול מחדש את זימונו. לעומתו, מי שאיכזב הוא עדן בן בסט שנראה חלוד וכנראה שלא יוזמן. גוטמן עדיין לא קיבל החלטה גם לגבי יוסי בניון. "גוטמן שומר קרוב לחזה את המחשבות שלו ולא משתף אף אחד", אמר גורם בנבחרת.

למשחק מול קפריסין יש כבר שישה שחקנים בטוחים בהרכב: עומר דמארי, גילי ורמוט, ערן זהבי, איתן טיבי, טל בן חיים (הבלם) וביברס נאתכו. טוטו תמוז או תומר חמד יקבלו גם הם את חולצת ההרכב. על יתר העמדות יש מאבק, בעיקר בעמדת השוער והמגן הימני, אם כי גוטמן התאכזב שיובל שפונגין שוב לא שיחק ונראה כי יילך עם אייל משומר. לשרן ייני מייעד גוטמן את תפקיד הקשר האחורי, בניגוד לתפקיד שלו כמגן במכבי תל אביב. באימונים מחר ומחרתיים הוא ינסה אותו בקישור. בכל מקרה, ההערכה היא שהמאמן יסמוך על ה-11 שפתחו ב-2:4 על הונדורס והציגו יכולת טובה.

נשיא ההתאחדות הקפריסאית, קוסטאקיס קוסטוקומאניס, הגיע לארץ לביקור אצל חברו בעלי מכבי הרצליה, אריאל שיימן. קוסטוקומאניס, שיבקר גם בההתאחדות הפלסטינית, התייחס למשחק בין ישראל לקפריסין ביום שישי הבא ואמר:"המשחק מול ישראל שונה מהמשחק שלנו מול בוסניה. יש לנו היסטוריה ארוכה מולכם ולדעתי היא שווה. למרות הכל, אני מאמין שננצח".

הנשיא התייחס גם לפתיחת המוקדמות המזהירה של הנבחרת שלו: "תמיד מתחילים קמפיין חדש בתקווה שאפשר לעלות. הניצחון מול בוסניה נותן לנו את התקווה הזו. זה בית קשה, עלינו לעשות את המיטב כדי לנסות ולעלות. מי שלא סופר את קפריסין עושה טעות גדולה כי הוכחנו שאנחנו ברמה גבוהה".