דאגה בנבחרת: ערן זהבי החולה נשלח לבית חולים בקפריסין

כוכב מכבי תל אביב לא מרגיש בטוב ופונה לקבל טיפול, שלושה ימים למשחק בניקוסיה. עם זאת, במחנה הישראלי מאמינים שהוא יתאושש בזמן וישחק. הנבחרת לוותה בשוטרים מיד עם נחיתתה

רועי זריהן, שליח ערוץ הספורט לקפריסין ומוטי פשכצקי  07.10.14 - 23:02
תחילת כתבה

זה מגיע. הנבחרת נחתה היום (שלישי) בקפריסין לקראת המשחק ביום שישי בפתיחת מוקדמות קמפיין יורו 2016. ישראל הגיעה אחרי עיכוב של שעה לפני ההמראה בנתב"ג, בעקבות איחור של המטוס שהגיע מקפריסין כדי לאסוף את הנבחרת. שוטרים קפריסאים חיכו לחברי סגל של אלי גוטמן בשדה התעופה בלרנקה וליוו אותם עד לבית המלון.

דאגה בנבחרת ממצבו של ערן זהבי. קשר מכבי תל אביב לא לקח חלק בארוחת הערב עם יתר השחקנים כיוון שחש ברע, ובמקום זאת שהה בחדרו. כדי לא לבזבז זמן, במשלחת החליטו לפנות את הכוכב לבית חולים מקומי בקפריסין, שם הוא מקבל נוזלים באינפוזיה, אך הבדיקות שלו היו בסדר. בצוות הרפואי מאמינים שעד למשחק ביום שישי זהבי יהיה כשיר.

ההרכב של המאמן הלאומי כבר סגור והשחקנים שיפתחו זומנו לשיחות אישיות, בנוסף לאסיפות הטקטיות שנערכו לכולם. "אנחנו מוכנים במאה אחוז, כולל במצבים הנייחים", אמר אחד השחקנים. המאמן הלאומי הבהיר ש-23 שחקנים יתלבשו, מתוכם שלושה שוערים, כאשר המשמעות היא ששני שחקני שדה לא יהיו בסגל. גוטמן הקרין לשחקנים וידאו של קפריסין והתעכב על שחקני החלק הקדמי. במקביל הקרין המאמן לשחקנים קטעים מהמשחקים מול הונדורס, מקסיקו וסלובקיה שם התעכב על עמידה נכונה ולחץ על מובילי הכדור.

"המטרה שלנו היא ברורה וזה להגיע לקפריסין כדי לנצח. ככה חונכנו: לבוא לכל משחק ולהוציא 3 נקודות", אמר עמרי בן הרוש שיפתח כמגן שמאלי. "הבית שלנו קשה מאוד. קפריסין הוכיחה את זה מול בוסניה, אבל אנחנו מאמינים ביכולת שלנו", הוסיף. אופיר מרציאנו, שיפתח לראשונה בקריירה במשחק בינלאומי, ילווה על ידי עשרות אנשים, ביניהם משפחה וחברים מאשדוד.

בתוך כך, יו"ר ההתאחדות עופר עיני הגיע מוקדם יותר לבית הנבחרות בשפיים כדי לשוחח עם השחקנים והבטיח להם 1.3 מיליון יורו על העפלה ליורו. לאתר ערוץ הספורט הוא אמר: "אני מאוד מאמין בנבחרת הזו. אני מאחל ומייחל שבתקופתי נגיע לאירוע משמעותי. הנבחרת תקבל את כל התנאים להצליח, כמו יתר הנבחרות. זו המראה של כל הכדורגל הישראלי. אני מתכוון לדבר עם השחקנים, לברך אותם ולאחל להם שיצליחו ויביאו גאווה לכל המדינה. המטרות שלנו הן ברורות: להעפיל, ולהחזיר את הקהל למגרשים. אעשה כל שידרש כדי שזה יקרה. בהזדמנות זו, אני רוצה לומר תודה ענקית לאבי לוזון, שבעיקר בזכותו, הצלחנו להזיז את המשחק מול בלגיה לחודש מארס בתקופה הלא קלה שהיתה כאן לפני כמה חודשים. היה בלתי ניתן לשחק כדורגל, הרבה שחקנים לא שיחקו אז. היום אני רואה הרבה שחקנים שמשחקים והם חלק בכיר בקבוצות שלהם בארץ ובחו"ל".

יו"ר המשלחת תמיר גילת, מנהל הנבחרת ישראל שצ'וצ'ינסקי והאחראי על הנבחרות בהתאחדות רונן הרשקו מנסים למצוא מגרש סינטטי באי השכן כדי להתכונן למשחק הבא מול אנדורה, שמשחקת על משטח מהסוג הזה.