בנאדו: "המשטח באנדורה לא טוב לשחקנים שלנו"

עוזר מאמן נבחרת ישראל מכין אליבי? "זה יקשה על השחקנים הטכניים שלנו". על ההרכב ביום שני: "חושבים על שינויים". תמוז, ששוחרר בשל כאבי שיניים: "לא הרגשתי כך מעולם". וגם: המסר של יוסי בניון לכל שחקני הנבחרת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.10.14 - 08:55
תחילת כתבה

נבחרת ישראל הגיע בצהריים (ראשון) לאנדורה באוטובוס מברצלונה (מרחק של 3 שעות נסיעה) לקראת המשחק מול הנבחרת החלשה בבית בשני בערב. מאוחר יותר היום, תקיים הנבחרת אימון באצטדיון בו ייערך המשחק כשהמטרה היא לנסות ולהתרגל למשטח הסינטטי עליו לא רגילים השחקנים לשחק. ב-19:30 תתקיים מסיבת עיתונאים לפני המשחק.

אריק בנאדו, שצפה בהפסד הביתי של אנדורה במשחק הראשון בקמפיין מול וויילס (2:1), לא מקל ראש ביריבה שהובסה 6:0 על ידי בלגיה. "אנדורה היא נבחרת מאוד עיקשת וממושמעת", אמר עוזר המאמן לאתר ערוץ הספורט. "הם עומדים עם עשרה שחקנים מאחורי הכדור ומרחיקים. גם בפיגור הם לא יוותרו לנו, יהיה משחק מאוד קשה על משטח רע מאוד".

למרות שאנדורה סיימה את קמפיין מוקדמות המונדיאל עם 0 נקודות ויחס שערים מביך של 30:0, בנאדו המשיך לא לזלזל: "יש הבדלים גדולים בין משחקי הבית למשחקי החוץ. אנחנו נשתדל להפוך את זה לקל יותר. ראיתי אותם מול וויילס, שהגיעה למצב וחצי וכבשה שני שערים. נכון שאנחנו פייבוריטים, אבל עדיין צריכים לדעת לבוא ולקחת נקודות".

על המשטח הסינטטי אמר עוזר המאמן: "זה לא מגרש נוח עבור השחקנים הטכניים שלנו, הכדור נעצר כל הזמן. החוכמה היא לדעת לשחק בסבלנות ולמצוא פתרונות מהירים תוך כדי. זו לא תהיה עבודה קלה ומי שחושב ככה טוענה ומטעה". לגבי השינויים הצפויים בהרכב אמר בנאדו: "יש מחשבות על כך, היום נהיה יותר חכמים".

גוטמן מתלבט כמה שינויים לבצע - ועושה רושם שהוא מכוון לשינוי אחד או שניים. המאמן עשוי להרכיב את תומר חמד, שיגיע ישירות לאנדורה אחרי שהפך אתמול לאבא, כשגם ניר ביטון נמצא בתמונה במקום של שרן ייני או אייל משומר. גוטמן מודע לעובדה שהוא חייב לשחק יותר התקפי ועל המגרש הסינטטי עשויים השחקנים הטכניים לבוא פחות לידי ביטוי ולכן לא מן הנמנע שטאלב טאווטחה יפתח על חשבונו של עמרי בן הרוש כדי לייצר יותר התקפות מהאגפים.

 עקבות שיחרורם של טוטו תמוז (כאבי שיניים) וחאתם עבד אל חמיד כל שחקני הסגל יתלבשו מחר. "בא לי למות, כאבים כאלה לא היו לי בחיים", אמר תמוז לפני שהמריא לרומניה. במקביל, המאמן הלאומי מתייעץ עם אנשים נוספים, פרט ליוסי אבוקסיס ואריק בנאדו: למשחק בין וויילס לבוסניה הוא שלח את חברו, הדני אריק לארסן. גוטמן מחזיק מאוד מהידע של לארסן, שהיה במשך שנים איש סודו ועוזרו של מיכאל לאודרופ בספרטק מוסקבה, מאיורקה וסוונזי.

לפני הניצחון על קפריסין, שלח יוסי בניון הודעה לקבוצת הוואטסאפ קבוצתית לכל הנבחרת איחולי הצלחה. "זה מראה עד כמה הוא אוהב את הנבחרת", אמרו השחקנים. אחרי הניצחון על קפריסין שלח גם יו"ר ההתאחדות עופר עיני באמצעות ראש מערך ההסברה שלומי ברזל הודעה לשחקנים, בה נכתב: "ברכות חמות על הניצחון. מאחל לכם הצלחה לקראת אנדורה".