אלי גוטמן קורא לקהל: "יש לנו נבחרת ששווה לראות אותה"

אחרי ה-1:4 באנדורה, המאמן התחיל לתכנן את המטרה הבאה: "בטוח שמול בוסניה בחודש הבא האיצטדיון בחיפה יהיה מלא". נאתכו: "אם אנחנו רוצים לעלות, חייבים לנצח את בוסניה". דמארי: "אם מישהו אחר יכבוש, אפרגן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.14 - 22:48
תחילת כתבה

זו בדיוק הפתיחה לה פילל אלי גוטמן: נבחרת ישראל שמרה הערב (שני) על המאזן המושלם במוקדמות יורו 2016 עם 1:4 קל באנדורה. בכך, לזכות חבורה בכחול-לבן 6 נקודות מתוך 6 אפשריות, זאת לאחר שבמשחק הקודם היא חגגה עם 1:2 בקפריסין.

גיבור הערב היה עומר דמארי, שלא ספר את ההגנה האנדורית החלשה עם שלושער. תומר חמד, שהחליף את חלוץ אוסטריה וינה, סגר את הסיפור עם שער בפנדל בדקה ה-94. בעוד קצת מחודש, בוסניה תגיע לישראל - וזה כבר יהיה משחק בפרופיל גבוה בהרבה.

"אהבתי את הדרך שבה שיחקנו", אמר גוטמן בסיום. "ידענו שהם יצופפו וידענו להתנפל עליהם באיבודים שלהם. נראינו טוב ובסך הכל אני יכול לומר שיש לי קבוצה - וזה לא פשוט ליצור קבוצה משחקנים שמגיעים ממספר קבוצות. הבחורים מאוד מחוברים".

לאחר מכן, המאמן הלאומי הביט לעבר המשימה החשובה: "אנחנו חוזרים הביתה עם 6 נקודות ואני בטוח שבחודש הבא האצטדיון בחיפה יהיה מלא. הקהל שלנו בסך הכל יהנה, יש לנו כדורגל טוב ששווה לראות אותו".

ומה לגבי התחרות על מקום בהרכב? "ברור שכל אחד רוצה לשחק", אמר המאמן הלאומי. "ברור ששחקנים שלא משחקים מרגישים פחות טוב, אבל אני רוצה לדבר על ההתנהלות של אלה שלא שיחקו".

דמארי, שהיה המצטיין כמובן, סיכם: "לא היה קל בהתחלה, במיוחד אחרי השוויון, אבל לא צריך לצאת בהצהרות, כי זה משחק שהיינו חייבים לנצח. עכשיו המשחק החשוב הוא מול בוסניה ואנחנו צריכים את הקהל איתנו".

גם לו היה מה לומר על המלחמה על ההרכב: "אני לא מתעסק בתחרויות, אלא רק בעצמי. אם אני משחק, אני נותן מאה אחוז ואם אני על הספסל גם ארצה שננצח. שמחתי שיצא לי לכבוש וניצחנו. אם בחודש הבא יהיה מישהו אחר יבקיע, אני אפרגן גם כן".

גם לביבראס נאתכו היתה רק נבחרת אחת בראש. "בסמי עופר תהיה חגיגה מטורפת מול בוסניה", אמר הקשר שבישל את השער השלישי. "ננסה להוציא אותם מהמירוץ. בעבר, היינו מסיימים בתיקו משחקים כמו זה מול קפריסין ואז בוכים כמו זה. ניצחנו את שני המשחקים שהיינו צריכים לנצח, אז אולי משהו חדש מתחיל. אם אנחנו רוצים לעלות, צריך לנצח גם את בוסניה".