בוזגלו: ''במכבי תל אביב טעו איתי, זה צובט''

מלך שערי הנבחרות הצעירות עוד לא הפך לבאנקר אצל גוטמן, אבל נהנה מכל רגע בבאר שבע ונמצא באחת התקופות היפות בחייו. "אני בכושר הטוב בקריירה", הוא בטוח. וגם: התספורת, אלישע לוי, הימים בצהוב והקרב החשוב מול בוסניה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.11.14 - 15:15
תחילת כתבה

מאור בוזגלו עדיין מחזיק בתואר מלך השערים של כל הזמנים בנבחרת הצעירות עם 38 שערים ב-64 משחקים, רובם כקפטן, אך עדיין - מי שחזר להיות בשנתיים האחרונות לאחד השחקנים הכי טובים בישראל לא זוכה לקבל את הקרדיט לו הוא מצפה בנבחרת. גם ביום ראשון, במשחק מול בוסניה, קשר הפועל באר שבע ימתין על הספסל אבל מי שחושב שבוזגלו כועס, פגוע או מוטרד טועה. "התבגרתי" הוא מעיד על עצמו.

בראיון לאתר ערוץ הספורט מדבר הקיצוני של אלי גוטמן על האושר שמצא בב"ש, על הנבחרת, על התקופה במכבי ת"א וגם, איך לא, על התדמית.

"קל להמציא עליי דברים. כתבו שאני מבואס ולא רוצה להיות יותר בנבחרת ישראל. אני מת שיגידו לי מי הבן אדם שאמר את זה לאותו עיתונאי שבחר לעלות את זה כאילו זה נכון. מאחורי כל עיתונאי עומד איזה שחקן או אדם עם אינטרס וחבל", אמר בוזגלו בכאב והוסיף: "בכל הקריירה הקצרה שלי המציאו עליי דברים ושקרים שלא היו ולא נבראו. שחקן שהיה קפטן בכל הנבחרות הצעירות לא יכול להיות שחקן בעייתי. כל מי שמכיר אותי יודע שאני מקצוען, שקט ומנומס. אני אוהב לעבוד קשה, אוהב את הכדורגל ושמח שאני מתפרנס ממשהו שאני אוהב אותו".

אתה בכושר הכי טוב בקריירה שלך?
"חד משמעית כן".

וזה לא נותן לך קרדיט בנבחרת.
"אם המאמן הלאומי יחשוב כל הזמן מה פרשנים ומה האוהדים אומרים, אז בסופו של דבר הוא יקבל כאב ראש ויצטרך לקחת כדורים. המטרה שלי היא להוכיח שמגיע לי. אם אהיה בהרכב אז אחלה, ואם לא - אז אחכה להזדמנות שלי ואעשה את המקסימום כשאקבל אותה".

אצל אלישע לוי אתה פורח ולא בפעם הראשונה בקריירה שלך. תן הסבר?
"אני נמצא במקום הכי טוב והכי מתאים עבורי. מקצועית, כלכלית ואישית. מעריכים אותי, אוהבים אותי ונותנים לי את כל התנאים להצליח. אלישע מאמין בי".

וגם אלונה לא חששה להוציא לא מעט כסף.
"כמה נשיאי מועדון אתה מכיר שאתה כשחקן יכול לדפוק בדלת ולדבר על דברים אישיים או מקצועיים? אני לא מכיר הרבה כאלה. אלונה עושה עבודה מדהימה וב"ש זו משפחה אחת גדולה. במכבי ת"א ובמכבי חיפה לא יכולתי לעשות את זה כמו בב"ש. העיר הזו כל כך חמה שרק מחפשים כל הזמן איך לחבק אותך ולעזור לך בכל דבר הכי קטן".

מה יהיה עם התספורות, העגילים והקעקועים?
"טוב לי עם מה שאני עושה. אני עושה משהו ואנשים בטירוף והולכים ועושים את זה אחרי. אמא של ילד התקשרה אלי ואמרה לי 'מאור, אתה לא מאמין - אמרתי לבן שלי שהולכים להסתפר אצל הספר של בוזגלו ופתאום הוא ילד אחר, לומד, מקשיב מביא ציונים טובים, נהיה ילד טוב'. הכדורגל המודרני השתנה. כל שחקן שהוא חושב שהוא מוביל הופך להיות עניין בעיני הציבור".

היום אתה יכול להגיד שמכבי ת"א טעו איתך?
" כן, הם טעו איתי. אם היום הייתי במכבי ת"א, אני בטוח שהייתי מצליח מעל למאה אחוז. אני שומע כל מיני סיפורים מחברים שלי בנבחרת שמשחקים במכבי על ההתנהלות והתנאים בתוך ומסביב למועדון ובתוך תוכי אני אומר לעצמי 'זה לא היה כשאני הייתי שם'. איפשהו זה צובט".

צובט?
"כן, זה צובט כי אני חי עם התדמית הזו שלא הצלחתי במכבי ת"א. בהפועל ב"ש אני פורח כי נותנים לי לפרוח".

ועכשיו לשלב ההימורים. כמה ייגמר בראשון?
"0:2 לישראל".

כובשים?
"מצידי שאופיר מרציאנו וישראל שצ'וצ'ינסקי מנהל הנבחרת יבקיעו, מה אכפת לי מי. שמישהו יבעט, יפגע בשופט וייכנס. אנחנו יכולים לנצח אותם ולעשות עוד צעד בדרך ליורו".