הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נגמר: ההתאחדות לא תחדש את חוזהו של ניס

מאמן הצעירה הופתע כשהתבשר כי לא ימשיך ויעזוב ביוני, אחרי קדנציה של שנתיים, בעיקר בשל עלות שכרו. אלי דסה: "אני חייב לו את הקריירה שלי"

רועי זריהן  16.12.14 - 17:43
כבר לא פה. מיכאל ניס (gettyimages)
כבר לא פה. מיכאל ניס (gettyimages)
תחילת כתבה

עוד פרויקט של ההתאחדות לכדורגל הגיע לסיומו: מיכאל ניס, מאמן הנבחרת הצעירה של ישראל וכן המנהל המקצועי של כל הנבחרות הצעירות, התבשר היום (שלישי) כי לא ימשיך בתפקידו עם סיום חוזהו, בחודש יוני הקרוב. יש לציין כי ניס הופתע מאוד מהמהלך, גם בגלל שהדבר יצא לתקשורת לפני שנודע לו באופן אישי.

בהתאחדות הודיעו לניס כי אין בכוונתם לחדש את חוזהו וכבר בקרוב יחלו החיפושים אחר מחליף לאחד מתפקידי המפתח בכדורגל הישראלי. הגרמני צפוי להמשיך לעבוד כרגיל עד יוני, כל זאת בידיעה שבעוד כחצי שנה הוא עוזב.

בהתאחדות מספרים כי הסיבה העיקרית להפסקת עבודתו של ניס היא כלכלית: חוזהו של המאמן מוערך בכ-1.4 מיליון ש"ח לשנה, סכום יקר במיוחד. אגב, על פי הסיכום, בהתאחדות היו חייבים להודיע לניס על המשך/אי המשך העסקתו עד לסוף דצמבר 2014 - מה שכאמור, קרה.

אלי דסה, קפטן הנבחרת הצעירה אמר: "לכולם היה חיבור טוב איתו. הדבר הכי בולט בו הוא שהוא יודע לתת שקט לשחקנים, לא מעיר יותר מידי, לא צועק מידי, נותן הרבה מאוד ביטחון לשחקנים. אנשים פה חייבים לו את הקריירה שלהם, אני באופן אישי חייב לו את הקריירה שלי. בתקופה הכי קשה שלי בבית"ר הוא היה מתקשר אליי כמה פעמים בשבוע ושואל לשלומי. הוא עבד איתי מנטאלית ומקצועית והפך אותי לשחקן ואדם הרבה יותר טוב".

מיכאל ניס הגיע לישראל אחרי שאירחה את יורו 2013 במטרה להיות המנהל המקצועי של הנבחרת הצעירות. לאחר מכן, הוא מונה למאמן הנבחרת הצעירה, למרות שהיו לא מעט מתנגדים למהלך. במוקדמות אליפות אירופה, הנבחרת הצעירה תחת שרביטו סיימה במקום השני בבית אחרי פורטוגל, אבל לא עלתה לשלב הבא כיוון שלא היתה בין 4 הסגניות הטובות ביותר.

ניס הוא בוגר בית הספר הגבוה למאמנים של ההתאחדות לכדורגל בקלן בארבע השנים האחרונות. ב-4 השנים לפני שהגיע ארצה, שימש ניס כמנהל הטכני וההדרכה בהתאחדות לכדורגל של דרום אפריקה ומתוקף תפקיד זה היה אחראי על הנבחרות הצעירות ובניית התוכניות המקצועיות לנבחרות הצעירות של דרום אפריקה.