"אם נחזור עם נקודות, אז נתחיל בחישובים"

אלי גוטמן מאמין שהנבחרת יכולה לנצח בוויילס. ערן זהבי: "היה עליי עומס בזמן האחרון, אני מכבד את החילוף". מונס דאבור: "התרגשתי, עכשיו צריך ריכוז"

תומר לוי ושירלי בר דיין  03.09.15 - 23:59
תחילת כתבה

שלושה ימים לפני המפגש עם וויילס של גארת' בייל, נבחרת ישראל עמדה במשימה - לקחת 3 נקודות מול אנדורה החלשה, וממש לא משנה באיזו צורה. ועדיין, הדרך היתה יותר מסבירה. שער מוקדם של ערן זהבי פרץ את הסכר ומשם הדרך לניצחון כחול-לבן היתה קצרה. זה הסתיים ב-0:4 קליל לזכות הנבחרת של אלי גוטמן, שכעת צריך לחשוב איך עוצרים את כוכב ריאל מדריד וחבריו.

מאמן הנבחרת, אלי גוטמן, סיכם את המשחק: "אני חייב לתת מילה טובה לקהל. הגיעו 22,000 אלף איש שזה המון. אני מרגיש ביטחון בנבחרת ובמיוחד בגישה שאנחנו מגיעים איתה. ביום ראשון זאת אופרה אחרת. אני מודע שוויילס יכולים לחגוג עלינו עלייה ולא נרצה לאפשר זאת".

"מבחינת המערך, הוא יהיה שונה, אבל הגישה תישאר", המשיך המאמן הלאומי, והוסיף: "נכון לרגע זה, שווילס ניצחו בקפריסין ובלגיה ניצחה את בוסניה, אנחנו מתמקדים במקום ה-3. ו-ווילס נהפך למשחק מאוד רציני עבורינו. אנחנו ננוח ונתאושש, ומחר נמריא לקארדיף ונעשה את העבודה. זה עוד לא זמן לחישובים, אם נחזור עם נקודות אז אפשר להתחיל להוציא מחשבונים".

גוטמן המשיך לדבר על המשחק ביום ראשון: "וויילס זה לא רק בייל וראמזי. יש להם שחקנים נפלאים כמו כריס גאנטר ועוד שחקני פרמייר ליג בכירים. השחקנים שלנו יודעים שהם צריכים להתעלות. אתה יודע שאם אתה קופץ לכדור גובה מול בייל, זה לא יהיה פשוט, זה אומר שכולם צריכים להתעלות". על השאלה האם הנבחרת תבוא לשחק על תוצאת תיקו אמר: "בחיים לא שיחקתי על תיקו. אני לא מאמין שמאמנים באים לשחק על תיקו. תהיה אסטרטגיה שונה מהיום, זה בטוח".

על התחרות בין השחקנים והמשמעת אמר: "היו שני שחקנים שלא היו בתוכניות שלי למשחק מול וויילס ועכשיו אני שוקל אותם בשנית. ערן זהב משחק איפה שאני אומר לו. אם אני אומר לו שישחק כחלוץ, שם הוא משחק. אם אני אומר לו לשחק מתחת לחלוץ, זה מה שהוא יעשה".

כוכב הנבחרת, ערן זהבי, שכבש והוחלף במחצית אמר בסיום: "תמיד שאתה משחק מול נבחרת נחותה, שער מוקדם פותח את המשחק. אחרי זה הגענו למצבים, אבל צריך לתת להם מילה טובה". על החילוף: "רציתי להמשיך, אבל התעשתתי, ואני יודע שיש משחק בראשון. אני מכבד את ההחלטה, היה לי הרבה עומס בזמן האחרון. נתנו צ'אנס לשחקנים אחרים ועכשיו הפנים לוויילס".

"אני רואה ויודע שוויילס נפלאה, היא במקום הראשון ויכולה להבטיח עלייה מולנו. על הנייר הם נבחרת יותר טובה, נבוא לתת הכל ולהוציא נקודות. איפה שהמאמן רואה לנכון לשים אותי אני שמח לשחק, איפה שאומרים לי שם אהיה", סיכם כוכב מכבי ת"א.

ניר ביטון, אחד המצטיינים במשחק דיבר בסיום: "ידענו שאם אנחנו רוצים להגיע ליורו אז ניצחון על אנדורה זה מאסט. העיקר הניצחון היום ועכשיו הפנים שלנו הם למשחק ביום ראשון מול וויילס. נגיע לשם ואני מאמין שיהיה בסדר".

מונאס דאבור, שערך את הופעתו הראשונה במדים הלאומיים דיבר גם הוא בסיום: "התרגשתי. זאת הייתה ההופעה הראשונה הרשמית שלי בנבחרת ואני שמח על ההזדמנות והתוצאה. המשחק הזה כבר מאחורינו. עכשיו אנחנו צריכים להתרכז במשחק ביום ראשון מול ווילס".

חלוץ ברייטון, תומר חמד, שהשתתף בחגיגת השערים, דיבר גם הוא בסיום: "אני מקווה שלמדנו מהטעויות של המשחק הראשון (מול וויילס) ועכשיו נבוא מוכנים יותר למפגש מולם. אני מנסה לבוא ולתרום את החלק שלי לנבחרת, אבל כולנו ביחד נצטרך לתת משחק טוב כדי להוציא משם נקודות. זה אפשרי ואני חושב שאפשר לחזור עם תוצאה טובה. וויילס בכושר נהדר ואנחנו ננסה לעשות את העבודה שלנו. בתחילת הקמפיין היינו במין סוג של אופוריה, אבל אז חזרנו לקרקע ועכשיו אנחנו באים מוכנים לכל משחק בצורה הנכונה".

"אני חושב שעשינו הכנה מצויינת. מהדקה הראשונה עשינו את זה קל", אמר טל בן חיים הבלם עם שריקת הסיום, והוסיף: "אני שמח שכולם באו מרוכזים ומחוייבים. אני חושב שווילס מצויינים, אבל גם אנחנו נבחרת חזקה. אמרנו לפני המשחק שזאת ליגה של 4 משחקים, שמח שעברנו את המשחק הראשון בהצלחה ונגיע מוכנים למשחק השני".

"אני מקווה שנשיג את התוצאה שאנחנו רוצים. אני לא חושב שברמות האלה הלחץ משחק תפקיד במיוחד לנבחרת כמו וויילס. הם מצויינים, יותר טובים על הנייר, אבל אנחנו באים רציניים ומחוייבים. במשחק הקודם היו דברים שלא היו מחוייבים למציאות, מקווה שהפעם יהיה שונה", סיכם השחקן הותיק.