נפלת חזק: אלישע לוי חייב להתפטר

ההפסד אמש למקדוניה שם את החותמת על כך שאלישע לוי אינו מתאים לאמן את נבחרת ישראל וצריך להניח את המפתחות. גם לשחקנים יש לא מעט אשמה אשמים ולחלקם אסור ללבוש את המדים הלאומיים, וטוב שזהבי נענש. שלמה שרף מנתח את ההשפלה בסמי עופר

שלמה שרף
שלמה שרף  03.09.17 - 10:00
תחילת כתבה

מי שציפה לראות את הנבחרת מתאוששת אחרי ההפסדים לספרד ואלבניה, ראה עוד ערב עגום ועצוב של הכדורגל הישראלי. חשבתי שהיום הייתה הזדמנות טובה להחזיר את האמון של הקהל בנבחרת אבל משחקים כאלה מרחיקים את חובבי הכדורגל מהנבחרת שלא ציפו לראות תצוגת נפל שכזאת.

לצערי הרב ראיתי נבחרת מקדונית שרוצה יותר, שחקנים מקדונים שרצים הרבה יותר ומשיגים את הניצחון בצדק. האשמה היא בראש ובראשונה על כתפי השחקנים ורבים מהם לא ראויים לחולצת הנבחרת. לצערי אני חייב לומר שלחלקם אסור לדרוך בנבחרת הלאומית שמייצגת את המדינה. היו דקות רבות במהלך הערב שהם הורידו את הראש והשלימו עם ההפסד. אני חושש ממה שמצפה לנו מול איטליה ביום שלישי.

 • הערכה: זהבי לא יהיה יותר קפטן נבחרת ישראל
 • "באותו רגע התביישתי לענוד את סרט הקפטן"
 • בושה: זהבי ביזה את סרט הקפטן והשליך אותו
 • "כנראה שאלישע לא ימשיך לקמפיין נוסף"
 • זהבי עצבני: הרשת מגיבה לסערת סרט הקפטן
 • האם זהבי ראוי להיות קפטן הנבחרת? הצביעו
 • 3 לאלישע לוי, 4 לערן זהבי: ציוני נבחרת ישראל
 • לוי: ערן היה בסערת רגשות, אדבר איתו
 • אני מכבד את אלישע לוי ומעריך אותו כמאמן וכבן אדם, אבל הוא חייב להניח את המפתחות ולהגיש את התפטרותו. ההבטחה שניתנה לו או לא ניתנה לו על ידי עופר עיני לא משנה, יש אנשים שלא מתאימים לאמן את נבחרת ישראל.

  לצערי הרב, אלישע נכשל כישלון חרוץ גם בפן המקצועי ובמשחק היום זה היה בולט לעין. תומר חמד הוא חלוץ לגיטימי בליגה האנגלית, לא יכול להיות שאין לו מקום בהרכב הנבחרת. המהלך הזה פגע גם בתפקודו של ערן זהבי שלא הוצב במקום שמתאים לו. ברגע שחמד נכנס וזהבי הלך טיפה אחורה, הגענו למצבים והנבחרת נראתה טוב יותר מאשר במחצית הראשונה החלשה להחריד שלנו. אלישע לא הפתיע את המאמן של מקדוניה אפילו פעם אחת ונשאר בשבלונה שלו.

  ערן זהבי צריך להיענש בחומרה על מה שהוא עשה היום. טוב שהחליטו להשעות אותו ולשלול ממנו את סרט הקפטן. אני, בדומה לעופר עיני, הייתי שוקל גם לא לזמן אותו למדים הלאומיים עד לסוף הקמפיין. בשום מצב אסור לעבור לסדר היום על התנהגות שכזאת. יחד עם זאת, אני מגנה את האוהדים ששרקו לו בוז, קפטן נבחרת ישראל ראוי לכבוד מינימלי וחבל לי שחלק מהקהל התנהג כפי שהתנהג.

  לפני המשחק דיברו על נתק בין הקהל לנבחרת. לצערי, מי שלא הגיע היום לאצטדיון צדק כי הוא כנראה ידע מה מצפה לו. הקהל לא מאמין בנבחרת ואחת המשימות שניצבת בפני מי שעומד בראש המערכת הוא להחזיר את האמון הזה. אחרי התצוגה המבישה של היום זו לא תהיה מטלה קלה.