רוטנשטיינר: "זה רק ניצחון אחד, אבל מסוגלים ליותר"

המנהל הטכני של נבחרת ישראל ניסה להחזיר את הרגליים לקרקע, אבל גם הבהיר שה-1:2 על סקוטלנד זו רק ההתחלה: "השחקנים מבינים שהם טובים יותר טכנית ממה שהם חשבו"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  12.10.18 - 07:11
תחילת כתבה

אפשר לשחרר חיוך: אחרי שספגה לא מעט ביקורות מוצדקות, נבחרת ישראל החזירה את הגאווה. אנדי הרצוג חגג אמש (חמישי) ניצחון בכורה כמאמן הלאומי, אחרי 1:2 מרשים על סקוטלנד. המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר, שמלווה את הנבחרת בכל צעד, חגג עם הצוות המקצועי בסיום והביעה שביעות רצון ממה שראה על כר הדשא.

"הייתי מאד מופתע היום כי היו 10,000 צופים שדחפו אותנו", אמר רוטנשטיינר. "במשחק בטרנר יכולים לבוא יותר אוהדים כי זו הייתה תצוגת כדורגל מצוינת מהנבחרת הלאומית שלנו. סיבות להאמין? זה רק ניצחון אחד ולא יותר. באוסטריה אנחנו אומרים: 'ציפור שחורה לא מסמלת את האביב'. אבל אני חושב שאנחנו מסוגלים ליותר כשאנחנו רואים את השחקנים שלנו. אני מאד גאה בהם, ובאופן אישי אני מאמין שאפשר לעשות יותר מהניצחון הזה".

"נצטרך לעשות הכנה טובה ולבוא למשחק מול אלבניה ואולי להשיג ניצחון נוסף או הופעה שנייה מוצלחת. אלבניה ניצחה אותנו מבמשחק הקודם, באופן נורמלי הם פייבוריטים, אבל זה משחק בית שלנו ואני מקווה שעוד אנשים יוכלו להגיע. אני חושב שהשחקנים מבינים שהם טובים יותר טכנית ממה שהם חשבו, אחוזי ההחזקה בכדור במחצית השנייה היו טובים בעיניי. אפשר לראות שכאן לא משנה אם אתה משחק עם שלושה או ארבעה בהגנה, אלא שאתה משחק עם עמדות, ובעמדות דסה וטאלב היו נהדרים".

"אני חושב שזה לא משנה אם אתה מנצח או מפסיד, זה תמיד עניין של עבודה קבוצתית, צוות האימון והמאמן אחראיים. אני רואה גם שילוב טוב בין השחקנים בטופ הישראלי ומקצועניים מחו"ל. הכל מתחיל ביחסים, וזה נעשה טוב מיום ליום. אנשים מבינים שאנחנו פה בשביל השחקנים והשחקנים מתחילים להכיר בזה".

גם ביברס נאתכו הגיב בסיום המשחק: "זה מה שדיברנו לפני המשחק, זה מה שביקשנו מהשחקנים בחדר ההלבשה, אני שמח מאד שראו את זה גם על המגרש. הצופים הרגישו את זה וזה גם הורגש בתוצאה. אני באופן אישי יכול להגיד שזה הרגיש לי כאילו זה ניצחון ראשון בקריירה שלי. זה היה כל כך משמח והוריד משהו מהגב. זה היה ניצחון שנראינו בו טוב, נלחמנו רצנו ונתנו הכל, ואין לי מילה רעה אחת להגיד על אף אחד".

"לא חושב שהיו משחקים ששחקנים עלו ולא רצו. היום היינו קרובים טקטית, שיחקנו נכון ועמדנו נכון, ואפשר היה לראות שסקוטלנד לא הגיעו יותר מידי למצבים. הפציעה? אני מקווה שיהיה בסדר, נראה מחר. אני אשחק גם אם לא תהיה לי רגל".

תגובת אריאל הרוש: "אני מסכים עם המחמאות. אני לא זוכר את הנבחרת בחמש השנים האחרונות משחקת כל כך יפה, כל כך משוחרר, מגיעה לכל כך הרבה מצבים. זאת לא נבחרת ישראל שהתרגלנו לראות בשנים האחרונות. אני שמח, כולנו שמחים, הכי חשוב שניקח את זה ונמשיך הלאה כי רק ככה נוכל להגיע להישגים. אנחנו מבינים את החשיבות של המשחק מול אלבניה, שאצטדיון טרנר מלא אז מרגישים את זה. זה אצטדיון אחד הביתיים בארץ, אם לא הכי ביתי. אני קורא לכל הקהל לבוא ולתמוך בנו כמו היום, שלא יישאר מקום אחד פנוי. אנחנו מבטיחים לעשות את הכל. ההרגשה היא שאנחנו יוצאים לדרך חדשה, כולם היו מאושרים בחדר ההלבשה, הרגשה של משהו חדש באוויר".