"ממה שראינו, צריכים לנצח בקלות. המטרה לא להיפצע"

נבחרת ישראל תעלה בהרכבה החזק ביותר מול גוואטמלה (20:15, ישיר ב-5SPORT). נאתכו, דאבור, זהבי, דסה וטוואטחה לא ישלימו 90 דקות. "חשוב שהם ישחקו, אבל לא נשתולל"

מוטי פשכצקי ותומר לוי  15.11.18 - 08:24
תחילת כתבה

מאמן נבחרת ישראל, אנדי הרצוג, לוקח במלוא הרצינות את המשחק הערב (חמישי) נגד גוואטמלה. האוסטרי הקרין לשחקנים קטעים משני המשחקים האחרונים של היריבה החלשה, בהפסד 3:0 לארגנטינה וב-2:0 לאקוואדור. שתי הנבחרות ששיחקו מולה עלו בהרכבים משניים להתמודדות.

  • 20:15, ישיר ב-5SPORT: ישראל נגד גוואטמלה

"לפי מה שראינו בווידאו, זו נבחרת שעל הנייר אנחנו צריכים לנצח ובקלות", אמר אחד מהשחקנים, "המטרה במשחק הזה היא שכולם יהיו אחריו בריאים ומוכנים למשחק מול סקוטלנד, שהוא החשוב באמת".

הרצוג יעלה בהרכב הכי חזק שלו וטען כי גוואטמלה יכולה לשחק גם עם רביעיה אחורית ולעיתים גם עם שלושה בלמים, בדומה להרכב אותו יעלה הערב וביום שלישי בגלזגו. "ההכנה נגדם היא ההכנה הכי טובה כי הם לא נבחרת אגרסיבית ששחקניה משחקים מלוכלך", אמרו במשלחת. נראה שההחלטה לעלות עם הרכב חזק קשורה לכך שהמשחק מול סקוטלנד הוא רק בעוד חמישה ימים ויש מספיק זמן לשחקנים להתאושש.

על פי ההערכות, האצטדיון בנתניה יהיה חצי ריק, כאשר הצפי הוא בין 5,000 ל-7,000 צופים, בהתאם למזג האוויר. בניגוד למשחק מול אלבניה, אז קיבלו השחקנים והצוות מעט הזמנות, למשחק הערב יש הזמנות בשפע. זו הפעם הראשונה בארבעת הקמפיינים האחרונים שכל אחד מהשחקנים קיבל עשרה כרטיסים, כשגם מי שביקש כרטיסים נוספים לא נענה בשלילה.

על פי התוכנית, ביברס נאתכו שלא כשיר במאת האחוזים, מואנס דאבור, טאלב טאווטחה, ערן זהבי ואלי דסה לא ישלימו 90 דקות. "חשוב ששחקני הרכב בסקוטלנד ישחקו במשחק הזה, אבל ברור שלא נשתולל עם מי שקצת פצוע או עייף והוא לא ישחק את כל המשחק". תומר חמד ואלמוג כהן, שלא יהיו בסגל לגוואטמלה, צפויים להיות כשירים לסקוטלנד. השחקנים עברו בדיקות רפואיות כדי לבחון מי מהם תשוש ממשחקי הליגה.

שביתת עובדי השב"כ נגמרה וכפי שפורסם אתמול בערוץ הספורט, מספר גורמי ביטחון ייצאו עם הקבוצה מהארץ. בהתאחדות חתמו כי השחקנים לא ייצאו מהמלון. על פי המידע המודיעיני, צפויות הפגנות מצד ארגוני BDS. קומת השחקנים במלון הנבחרת תאובטח 24 שעות ביממה, כנהוג במשחקים בינלאומיים.

ההרכב המשוער: אריאל הרוש, אלי דסה, לואי טאהא, עומרי בן הרוש, שרן ייני, טאלב טוואטחה, דור פרץ, בירם כיאל, ביברס נאתכו, ערן זהבי ומונס דאבור.