הרוש ומרציאנו נאבקים על המקום בשער. כיאל בספק

אנדי הרצוג מתלבט לגבי האיש שיעמוד בין הקורות מול צפון מקדוניה. קשר צ'רלטון ערך אימון מלא, אבל לא כשיר לחלוטין. ניר ביטון סובל מקרע בשריר וצפוי להיעדר כחודש וחצי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.09.19 - 07:00
תחילת כתבה

מאמן נבחרת ישראל אנדי הרצוג מתלבט בין אריאל הרוש לאופיר מרציאנו לקראת המשחק מול צפון מקדוניה ביום חמישי באצטדיון טרנר. הרצוג שוחח אחרי האימון האחרון עם מאמן השוערים קלאוס לינדנברגר, אבל החלטה טרם התקבלה. ההערכה היא שעד מחר (רביעי) בבוקר תיפול הכרעה, מאחר שהמאמן הלאומי סבור שזו העמדה היחידה בה חייב לדעת השחקן, לפחות 48 שעות לפני המשחק, אם הוא פותח, כחלק מההכנה המנטאלית.

לגבי שחקני השדה, הרצוג יעניק את הקרדיט בהתקפה לערן זהבי ולמונאס דאבור. עם זאת ובניגוד לפעמים קודמות, שון ויסמן - שמככב בליגה האוסטרית - לא בא על תקן "קישוט" ועשוי לקבל דקות עוד לפני תומר חמד ודיא סבע. אגב, זהבי ממשיך להתלונן על כאבים בכף הרגל, פציעה שאינה זרה לו, ובנבחרת שמחים על כך שלמרות הכאבים החלוץ הגיע לארץ במטרה לשחק.

שחקן אחר שסובל מפציעה הוא בירם כיאל. הקשר אמנם ערך אימון מלא, אבל עדיין לא כשיר לחלוטין אחרי שקיבל זריקה בשרירי הבטן לפני שבועיים. אם יהיה כשיר, מקומו בהרכב מובטח, כמו גם של ביברס נאתכו שיענוד את סרט הקפטן. "אם לא מספיק שיש אצלנו שחקנים שלא משחקים, אז ישנם גם שחקנים משמעותיים כמו כיאל וזהבי שסוחבים פציעות ואם יוכלו לשחק בחמישי, כנראה לא יוכלו לשחק אחר כך בסלובניה", אמר גורם בנבחרת.

מי שבטוח לא ישחק הוא ניר ביטון, שהפציעה שלו הפכה את כאב הראש של הרצוג לגדול הרבה יותר, מאחר שקשרה של סלטיק אמור היה לפתוח בחמישי כבלם שלישי. שחקנה של סלטיק עבר בדיקת אולטרסאונד, בה התברר כי הוא סובל מקרע בשריר - דבר שיגרום לו להייעדר כחודש וחצי מהמגרשים, כלומר הוא יחמיץ גם את המשחק באוסטריה.

חאתם עבד אלחמיד, חברו של ביטון בסלטיק, אמור להחליפו במרכז ההגנה ולפתוח לצידם של לואי טאהא ואוראל דגני או עמרי בן הרוש, אם האחרון לא יפתח כמגן שמאלי. אלי דסה, שלא נמצא בכושר משחק, יפתח לפחות במשחק הראשון, בעוד בן הרוש או יהונתן כהן יאיישו את עמדת המגן הימני במידה שהנבחרת תשחק במערך של שלושה בלמים, מערך אותו מאוד אוהב המאמן האוסטרי.