"כל מדינה חייבת פילוסופיית כדורגל משלה"

רוטנשטיינר הציג את הדרך הישראלית למאמנים. איביץ': מבורך

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.09.19 - 16:08
תחילת כתבה

המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, ווילי רוטנשטיינר, והצוות המקצועי של הנבחרת הבוגרת, המאמן אנדי הרצוג, עוזרו אלון חזן והאנליסט לירון גלאט, נפגשו היום במלון הרודס הרצליה עם מאמני הליגות המקצועניות לרב שיח בנושא הכדורגל הישראלי והנבחרת הלאומית.

ווילי רוטנשטיינר פתח בהצגת פילוסופיית הכדורגל שניסח עבור ההתאחדות: ״לכל מדינה חייבת להיות פילוסופיית כדורגל וצריך לפעול לפיה. היא לוקחת בחשבון את כל המשתנים המשפיעים - מספר שחקנים, איכות המתקנים, המצב הכלכלי, מיקום הנבחרת ועוד - ומתווה דרך ברורה לשיפור ולקידום הענף. לפילוסופייה שלנו קראנו ׳הדרך הישראלית׳".

״אנחנו רוצים להציג בפניכם דברים שעשינו וכאלה שנשאף לעשות", אמר המנהל המקצועי למאמנים. "אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה שלכם בקידום השחקן הישראלי ונבחרות הייצוג שלנו. בפרויקט 22, למשל, ננסה לקבץ את השחקנים שמסומנים ככאלה שיכולים להגיע לנבחרת ולשחק בקבוצות מובילות באירופה. נבנה פרופיל של השחקנים הללו, נציב מטרות, נבנה תכנית מקצועית ונטמיע אותה".

״בתחום הכשרת המאמנים הכנתי תכנית מסודרת עבור כל מי שרוצה להיות מאמן בישראל. יהיו תנאים מוקדמים, תנאי קבלה ובלעדיות בתחום להתאחדות לכדורגל. אני יודע שתהיה ביקורת על כך, אבל האיכות חשובה יותר מהכמות".

אנדי הרצוג סקר בפני המאמנים את עקרונות הנבחרת הבוגרת בהדרכתו: ״לשחקנים שלנו יש יכולות אישיות טובות מאוד וזה מסביר את מספר השערים שהבקענו עד כה ואת מספר המצבים שיצרנו. מצד שני, ספגנו יותר מדי ובקלות מדי, על אף שבהחלט אפשרי שאני זה שדחף למשחק התקפי. נצטרך למצוא איזון וכמובן לתקן טעויות קבוצתיות ואינדיבידואליות. אני משתף אתכם כדי שתעזרו לי להבין היכן הקושי ואיך ניתן לתקן את הדברים. לא השגנו עד עכשיו מספיק נקודות וברור שנצטרך לנצח בכל 4 המשחקים הנותרים. זה קשה, אבל אפשרי. אני מאמין שאנחנו נבחרת שיכולה לנצח בכל מקום ובוודאי עולה למשחק כדי לעשות זאת״.

ולדימיר איביץ׳, מאמן מכבי ת״א שנכח גם הוא, הוסיף: ״זה מפגש משמעותי וביחד נוכל לעשות דברים משמעותיים מאוד לטובת הכדורגל הישראלי, הנבחרות, השחקנים והקבוצות. זה היה מעניין ואני מקווה שיהיו מפגשים נוספים בהמשך. גם אנחנו כמאמנים מרוויחים מכנס כזה״.

בין המאמנים שלקחו חלק בכנס שארגנו ד״ר איציק בן מלך ואלה סננס מאגף ההדרכה של ההתאחדות, היו גם ברק בכר, רוני לוי, ניר לוין, גל אלברמן, מנחם קורצקי, רוני אוואט, עמיר תורג׳מן, ניר קלינגר, גיא לוזון, שרון מימר, רביד גזל ואחרים. ניסו אביטן, יוסי אבוקסיס, מסאי דגו, אורי גוטמן, אופיר חיים ומרקו בלבול נעדרו, כאשר חיפה שלחה את אלברמן במקום, כפ"ס את רביד גזל וחדרה את עוזר המאמן. בנוסף, מאמנים ללא קבוצות, כמו ניר קלינגר, שרון מימר ואלישע לוי, נכחו אף הם.