"נבחרת ישראל התקדמה במהלך השנה האחרונה"

רוטנשטיינר על התפקוד שלו ושל הרצוג. דאבור מועדף בהתקפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.10.19 - 12:15
תחילת כתבה

ווילי רוטנשטיינר, המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, העניק ראיון נרחב בתקשורת האוסטרית לקראת המשחק ביום חמישי הקרוב וסיפר, בין השאר, כי לדעתו הנבחרת עשתה התקדמות משמעותית במהלך השנה שלו בתפקיד. כשנשאל אם הוא ואנדי הרצוג ימשיכו להוביל את החבורה בכחול-לבן גם בעתיד, היה פחות נחרץ.

"עבדנו על פרויקט ארוך טווח, ולדעתי עשינו התקדמות בכמה תחומים ואני חושב שישנה שביעות רצון מצד ההתאחדות לגבי העבודה שלי", סיפר רוטנשטיינר והוסיף: "אם מסתכלים איך שיחקה נבחרת ישראל לפני שנה וכיצד היא נראית היום - אז הרבה מאוד השתנה. אחרי המשחקים הקרובים וסיום הקמפיין, נדבר על העתיד".

לקראת המשחק הקרוב, שבו אוסטריה תנסה לגמול לישראל על ההפסד 4:2 בסמי עופר, אמר: "אוסטריה פייבוריטית, זה ברור, אבל שיחקנו היטב מול כל יריבה, למעט במשחק החוץ מול פולין, אז ננסה לעשות זאת גם באוסטריה. אנחנו יודעים שאם נפסיד, לא יהיה לנו יותר סיכוי".

על ההפסד הדרמטי בסלובניה בחודש שעבר סיפר האוסטרי: "זה היה כואב מאוד. הנבחרת התכוננה טוב ונראתה טוב בשלבים רבים של המשחק, אבל בסוף נשארה בלי שום דבר. הדברים של הרצוג בסיום? זה היה אותנטי. זה היה מאוד מאכזב באותו רגע, אבל אנשים הרגישו שהוא דיבר בכנות, שזה באמת כאב לו".

ביטון עשוי לפתוח כבלם שלישי, דאבור מועדף בחוד

מאמן נבחרת ישראל אנדי הרצוג יתרגל באימון המסכם את דן גלזר כקשר ובן ביטון כבלם שלישי, לפני שיקבל החלטה סופית לגבי ה-11 שיפתחו במשחק מול אוסטריה בחמישי, יממה אחרי יום הכיפורים. בכל מקרה, שחקנה של סלטיק צפוי לפתוח בהרכב, והשאלה היא רק לגבי העמדה שבה יוצב, כאשר אם קשר מכבי ת"א יקבל קרדיט בקישור, אז ביטון יוסט למרכז ההגנה.

בנוסף, מואנס דאבור זוכה לעדיפות בשלב זה על פני שון ויסמן, למרות שהוא לא זוכה לדקות משחק רבות בסביליה, בזמן שוויסמן מככב בליגה האוסטרית במדי וולפסברגר.

עוד מבחינת ההרכב, עמרי בן הרוש מועדף על פניו של טאלב טוואטחה נכון לרגע זה. הרצוג אהב את ההופעה של מגן לוקרן במשחק מול אוסטריה בארץ, שהסתיים ב-2:4 לישראל, ובכלל היה שבע רצון מהמערך מול הנבחרת שאותה הוביל כשחקן.

בינתיים, המנהל המקצועי ווילי רוטנשטיינר ערך אסיפה לשחקנים, במהלכה הוקרן סרטון המספר על שחקן פוטובול, שלא האמינו בו כי יעמוד ביעדים - והצליח נגד כל התחזיות. הסרטון הוקרן במטרה להעלות את המוטיבציה של אנשי הנבחרת לקראת המשחק החשוב ביום חמישי בערב.

בתוך כך, הרצוג אמנם טרם יודע באיזה מערך האוסטרים יפתחו, אבל כבר הכין וידאו מקיף על הנבחרת שאותה הוא מכיר מצוין. לפני כניסת הצום השחקנים יצפו בווידאו, שיחולק לשניים, כשגם ביום המשחק תיערך אסיפה טקטית.

הנבחרת, שנחתה אמש בווינה, בירת אוסטריה, תקיים אימון בוקר קל ולאחריו תתכונן לארוחה המפסקת עליה אמון השף המסור איתן מזרחי שכבר 15 שנים מלווה את הנבחרת במשחקים. אגב, הקהילה היהודית הגדולה בווינה העבירה את כל סידורי התפילה וספרי התורה עבור הצוות והשחקנים שצמים.