הרצוג לא התייחס לעתידו: "הפוקוס הוא רק על לטביה"

לקראת המפגש בטרנר, מאמן הנבחרת נשאל על המשך דרכו: "תהיה פגישה באוקטובר. יכולים לדמיין מה יקרה אם לא ננצח". נאתכו: "צריך לדעת לשחק מכוער". אלחמיד חזר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.10.19 - 19:40
תחילת כתבה

נבחרת ישראל חייבת לנצח מחר (שלישי, 21:45) את לטביה על מנת לשמור על סיכוי העלייה ליורו בחיים. כזכור, השחקנים של אנדי הרצוג ניצחו את היריבה במשחק החוץ 0:3, בזכות שלושער של ערן זהבי. החדשות הטובות מבחינת הסגל הן חזרתו של חאתם אלחמיד לאימונים, לאחר שסבל ממחלה בימים האחרונים.

ללא קשר לכך, המאמן האוסטרי צפוי לעלות לראשונה עם רביעייה הגנתית, כאשר הוא מודה לכך שכל תוצאה פרט לניצחון תגרום לכך שחוזהו לא יוארך והמטרה היא לשחק מאוד התקפי מול נבחרת נחותה. הערב קיימה הנבחרת את מסיבת העיתונאים לקראת המפגש.

"מדובר במשחק חשוב, אנחנו הפייבורטים וצריכים את שלוש הנקודות. הם יכולים לפגוע בנו, אנחנו צריכים להיות מוכנים מהפתיחה. אני צריך לדחוף את השחקנים כמו תמיד, מצפה שנשחק כמו בחוץ. אתם יכולים לדמיין מה יקרה אם לא ננצח", אמר הרצוג.

המאמן נשאל מספר פעמים על עתידו: "זה לא קשור עכשיו. יותר חשוב איך נשחק טוב וננצח אותם. נדבר אחרי המשחק על הדברים האחרים. לא יודע למה אומרים שאני לא רוצה להמשיך. אנחנו צריכים את הניצחון, אולי נשחק בחודש מרץ בפלייאוף. כל משחק הוא צ'אנס חדש לפתח משהו חיובי. זה הכי חשוב. עתידי? נראה, יש לי פגישה ב-22 באוקטובר".

על קצב מכירת הכרטיסים למשחק בטרנר אמר: "תמיד טוב שיש אצטדיון מלא שמקנה יתרון ביתיות. אני מבין למה אנשים לא שמחים ומאוכזבים. אני מקווה שיגיעו, זה חשוב". לסיום דיבר המאמן על מצב הפצועים: "סולומון קצת פצוע, מקווה שיהיה כשיר. אלחמיד חוזר אבל לא נעמיס עליו. יש סיכוי שנשנה את המערך".

הקפטן ביברס נאתכו הצטרף למאמן במסע"ת: "בתחילת הקמפיין קיבלנו גולים ואז היינו נכנסים למשחק. במשחקים האחרונים לקחנו את ההובלה ואחרי זה ספגנו. זה קורה, נצטרך לשחק כדורגל יותר מכוער כדי לשמור על התוצאה. נבחרת ישראל היא הדבר הכי חשוב לכדורגל הישראלי, צריך לתמוך בה גם בתקופות פחות מוצלחות".