"הרצוג הביא שינוי, כולנו אחריו ומקווים שימשיך"

דסה תמך במאמן לאחר הניצחון על לטביה ויצא נגד ספיגת השער: "אנחנו חייבים להפסיק לספוג שערים לא מחוייבים". נאתכו פירגן לזהבי: "הוא הווינר הכי גדול ששיחקתי איתו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.19 - 07:41
תחילת כתבה

צפו בתקציר הניצחון של הנבחרת נגד לטביה

שביעות רצון נרשמה בקרב שחקני הנבחרת לאחר הניצחון 1:3 על לטביה אמש (שלישי) באצטדיון טרנר. דווקא אחרי שהפסידו בתוצאה זהה באוסטריה בשלב הבתים של מוקדמות יורו 2020, חניכיו של אנדי הרצוג שיחקו אמש באופן יותר משוחרר בישראל ואף כבשו שלושה שערים קלים. לאחר ההתמודדות, אחת מהנקודות אליהן התייחסו השחקנים הייתה עתידו של מאמן הנבחרת.

"אם תשאל כל שחקן, יגידו שהרצוג הביא שינוי. כולנו אחריו, מגיע לו להישאר ואני מקווה שכך יהיה", אמר אלי דסה לאחר המשחק. בתוך כך, גם במשחק זה ספגה הנבחרת שער מיותר מהפקרות הגנתית. "זה קורה כל כך הרבה פעמים, זה לא מחוייב ונהיה חייבים לעבוד על זה ולשנות. אין דרך אחרת", הוסיף.

אחד המצטיינים במדי הנבחרת היה, איך לא, ערן זהבי. הפנומן הישראלי כבש שער נוסף במסגרת המוקדמות וממשיך להוביל את טבלת הכובשים. לאחר ההתמודדות התייחס ביברס נאתכו ליכולתו של הקשר ולרקורד הכיבושים המרשים שלו. "אני מכיר את ערן זהבי מגיל 14-15 והוא השחקן הכי ווינר ששיחקתי איתו. אני נהנה איתו ומקווה בשבילו שישבור את כל השיאים האפשריים. אני בטוח שיזכרו אותו עוד שנים קדימה", הסביר הקשר.

בהתייחס ליכולת של הנבחרת, הסביר נאתכו בדומה לדסה כי לתפיסתו יש שיפור משמעותי. "הייתי בנבחרת בתקופות בהן הקהל היה רחוק, שאמרו שהנבחרת רק מפסידה ולא משחקת כדורגל. אז נכון, התוצאות שלנו לא בשמיים, אבל הנבחרת משחקת בכל מגרש ויש שערים. לפני שרוצים לרוץ, צריך לדעת לעמוד וללכת.

הנבחרת שלנו עושה תהליך נכון. זה לא שהיו לנו נבחרות שעלו בכל שנה. אף פעם לא עלינו מאירופה לטורניר גדול, אז סבלנות. אנחנו שם, אבל צריכים עוד קצת להשתפר. נתנו איזושהי תקווה לכולם, תהנו מהנבחרת. הקהל נהנה, יש שערים. מקווה שנעשה את הצעד הנוסף ונעלה לטורניר גדול. המטרה שלנו היא להשיג שש נקודות במשחקים האחרונים, אולי נהיה רחוקים שני משחקים מהיורו", הסביר.

מי שלקח חלק בהתמודדות לאחר שלא שותף רבות במשחקי הנבחרת האחרונים היה דיא סבע. חברו לקבוצה של ערן זהבי פתח בהתמודדות והפגין יכולת טובה שסייעה להשיג את הניצחון. "כשערן זהבי, דאבור ואני משחקים יחד רואים שאלה שחקנים שמכירים אחד את השני ומרגישים שטף. אנחנו מגוונים וכל אחד יודע איפה השני, ככה שלא צריך אפילו להסתכל אחד על השני. שלושה משחקים לא שיחקתי וברור שזה הפריע לי, באתי מפוקס וידעתי שאני משחק ואני שמח שיצא לי טוב", הסביר הקשר.