ה-SMS והחשש: הסיפור בין מליקסון ופולין

הסיפור מאחורי הסערה. דודו דהאן: "היה יכול לשחק ביורו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.11.19 - 10:32
תחילת כתבה

האם מאור מליקסון פספס את הזדמנות חייו, כשבחר שלא לייצג את נבחרת פולין? לקראת המפגש בין הנבחרות, בתקשורת הפולנית טוענים שהאופציה של קפטן הפועל ב"ש, בשעתו, לשחק עבור הפולנים היתה קרובה מאי פעם. בכתבה שהתפרסמה הבוקר (חמישי) באתר אינטרנט מקומי, מצוטט סוכנו של מליקסון באותה תקופה, דודו דהאן שאומר: "אם מליקסון היה משחק ביורו 2012 (אותו פולין אירחה ביחד עם אוקראינה), הוא היה היום בספרד או באנגליה".

מי שניסה לשכנע את מליקסון להצטרף לנבחרת הפולנית, היה מאמנו באותה תקופה, פרנסיצ'ק שמודה. שמודה ומליקסון זכו יחד באליפות הליגה המקומית עם ויסלה קראקוב (עונת 2010/11), והוא הפעיל גורם אחר בהתאחדות הפולנית, מיכאל ליסטקביץ, שבעבר הצליח לשכנע שחקנים כמו רוג'ר גריירו ועמנואל אוליסדבה לבחור בנבחרת הפולנית על פני ארץ המוצא.

בספטמבר הסיפור התפוצץ, לאחר שפורסם בתקשורת המקומית כי מאור הביע "רצון עז לשחק עבור פולין". היום התפרסם כי אפילו היתכוכבה הודעת SMS של מליקסון לאנשי הנבחרת המקומית, לפיה הוא "ישחק עבור פולין".

"מאוד רצינו שזה יקרה", אמר דהאן לאתר האינטרנט הפולני "Onet", "אבל ההורים שלו פחדו מהתגובה של הקהל הישראלי. גם הוא (מליקסון) חשש מההשלכות של כזה מהלך". כזכור, כאשר האפשרות פורסמה בתקשורת הישראלית התחוללה סערה, ואחרי לחצים אדירים על השחקן, הוא ויתר על ההזדמנות וזומן לסגל נבחרת ישראל במוקדמות היורו נגד מלטה.

ע"פ הכתבה, גם בן שהר היה מועמד אפשרי לבחור בפולין על פני ישראל. שהר החזיק בדרכון פולני ב-2006, שאפשר את רשיון העבודה שלו באנגליה, כאשר הוחתם על חוזה בצ'לסי. אלא שכבר תוך שנה, מאמן הנבחרת דאז דרור קשטן הניח עליו את היד והוא זומן לסגל הנבחרת עוד כשחקן צעיר.

בסופו של דבר, סיכמה הכתבה, שני השחקנים שנחשבו לכשרונות מבטיחים בגילאים הצעירים, אינם חלק מסגל הנבחרת במשחק מול הפולנים. מליקסון כבר בן 35, וסיכוייו לחזור לדשא מהפציעה קלושים, ושהר זומן למספר משחקים תחת הרצוג, אבל אינו חלק מהסגל שישחק מול הפולנים, בשבת באצטדיון טדי. פספוס הזדמנות או פטריוטיזם? בכל מקרה, אין מפתה כמו המחשבה "מה היה אם".