"במשחק בית צריך להעז": התוכנית של הרצוג לפולין

מאמן הנבחרת במסר ברור לשחקנים: "קבוצה שמעזה ומשחקת מהר ואגרסיבי, יכולה לנצח גם יריבות עדיפות". גדי קינדה שוחרר מהסגל, ומדוע טיבי הועדף על פני דגני בהגנה?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.11.19 - 06:44
תחילת כתבה

נבחרת ישראל תקיים הערב (שישי) את האימון המסכם שלה באצטדיון טדי, שבו ייערך מחר (21:45) המשחק מול נבחרת פולין. עוד לפני כן, תתקיים מסיבת העיתונאים, שאליה יגיעו המאמן אנדי הרצוג וביברס נאתכו. הקפטן ירשום עוד ציון דרך, כשיגיע ל-65 הופעות בינלאומית ויחלוף על פני אבי כהן ז"ל, בדרך לכניסה ל-20 השחקנים עם מספר ההופעות הגבוה ביותר.

הנבחרת כבר יצאה לבית מלון בירושלים, אחרי שבימים האחרונים התאמנה בבית הנבחרות בשפיים. הרצוג יעלה שוב במערך של שלושה בלמים, ועל פיה האימון אתמול, עושה רושם שאיתן טיבי יועדף במרכז ההגנה על פניו של אוראל דגני לצד ניר ביטון ולואי טאהא. המאמן האוסטרי בחר בבלם מכבי תל אביב גם בשל העובדה שהוא גבוה בארבעה סנטימטרים, ויוכל להתמודד טוב יותר במצבים הנייחים מול הנבחרת הפולנית הגבוהה. עמרי בן הרוש ואלי דסה ישלימו את חוליית ההגנה, בעוד אופיר מרציאנו יפתח בשער.

בנוגע לשוער, קלאוס לינדנברגר לקח לשיחה אישית את מרציאנו, בה נתן לו ביטחון. אומנם לא שיחק בחודשיים האחרונים במדי היברניאן, אך מרגיש מוכן והבהיר למאמן השוערים הגרמני שהוא לא מקבל הזדמנות בשער הקבוצה הסקוטית בשל 'פוליטיקה פנימית'. מבחינת לינדנברגר, חודשיים מחוץ למגרש עבור שוער הם לא כמו אצל שחקן שדה, ובעיניו, מרציאנו הציג יכולת טובה במשחקים האחרונים.

בקישור, מקומם של ביברס נאתכו ושל דן גלזר מובטח, והשניים צפויים לשחק במערך של שני קשרים אחוריים מאחורי דיא סבע, שהרשים בניצחון על לטביה, וימשיך לקבל את הקרדיט בשלישייה הקדמית לצד מואנס דאבור וערן זהבי. בהחלטת הצוות הרפואי, גדי קינדה שוחרר מסגל הנבחרת.

"במשחק בית צריך להעז, גם אם מדובר מול נבחרת עדיפה עלינו כמו פולין", אמר הרצוג לשחקנים. "קבוצה שמעזה, לא מפחדת ומשחקת מהר ואגרסיבי, יכולה לנצח גם יריבות עדיפות ממנה. זה יהיה תלוי הרבה בגישה בה נבוא למשחק".

 הרכב משוער: אופיר מרציאנו, אלי דסה, לואי טאהא, איתן טיבי, ניר ביטון, עמרי בן הרוש, דן גלזר, ביברס נאתכו, דיא סבע, ערן זהבי, מואנס דאבור.