לבנדובסקי שחזר, פיונטק הסביר: פולין בהלם

הכוכב התייחס לפריצה, החלוץ להיעדר ה'פיו פיו'. כל התגובות

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.19 - 07:39
תחילת כתבה

מצב ביטחוני מעורער, משחק שכמעט פוצץ ויריבה נחותה. היא רק יומיים בישראל, אבל בזמן הזה פולין הספיקה לחוות הכל מהכל וזה הספיק לה כדי לאסוף עוד שלוש נקודות שמציבות אותה בפסגת הבית הישראלי, אבל בשורות המוליכה דווקא לא התרשמו יותר מדי מה-1:2 על ישראל.

מה שייזכרו הפולנים מהמשחק הזה זה בעיקר את כל המסביב: עוד לפני המשחק הגעתם הייתה בספק גדול, מאוחר יותר הם החליטו להגיע והזדקקו לאבטחה מוגברת בשל המצב הביטחוני ובסיום, כמה דקות לפני שהניצחון הופך לעובדה, אוהד ישראלי פרץ למגרש והשאיר טעם מר עוד יותר על כל הערב העצוב של הנבחרת שלנו. ואם לא די בכך, ברשתות החברתיות טוענים לקריאות גזעניות נגד האורחים אחרי כיבוש השער הראשון.

"השופט לא ראה את הכל לדעתי", שיחזר רוברט לבנדובסקי את האירועים. "המאבטח הפיל בטעות את תומאש, אלה דברים שקורים לפעמים, בטח כשהמאבטחים צריכים לרוץ לדשא עם נעליים מיוחדות. הגיוני שהם ייפלו. החלטנו יחד עם השופט שאין צורך להפריע להמשך קיום המשחק מאחר שנשארו עוד שתיים שלוש דקות. הדבר החשוב הוא שאף שחקן לא נפגע, גם תומאש".

מאמן הפולנים, יז'י בז'צ'ק, התייחס גם הוא לפריצה למגרש בתוספת הזמן, ולשאלת חידושו של המשחק. "אמרתי לשופט שכדאי לסיים את המשחק בצורה נאותה. לא רציתי שלישראל יהיה עונש קשה מדי", הוא הודה בעקבות האירוע, שבו השופט מתיאס גנטאריוס שקל לפוצץ את המשחק, לאחר שאוהד פרץ לדשא ופגע במגן נבחרתו, תומאש קאדזיורה.

באשר לתשעים הדקות, בז'צ'ק נשאר על הקרקע: "במחצית הראשונה שיחקנו טוב מאוד ושלטנו, אבל במחצית השנייה קצת איבדנו את השליטה בקצב, ולכן המשחק השתנה. התוצאה מדברת בעד עצמה. ניצחנו, ואנו מקווים שבעתיד גם היכולת שלנו לאורך כל המשחק תשתפר".

הנבחרת של בז'צ'ק הגיעה ללא מעט הזדמנויות במחצית הראשונה, אבל הרבתה להחמיץ וסיימה אותה כשהיא ביתרון של שער אחד בלבד. המאמן התייחס: "נצטרך לבדוק את עצמנו. בעיקר לגבי המחצית השנייה, בה נחלשנו יחסית. את החשבונות נעשה כבר בבית".

בסיום דבריו, בז'צ'ק התייחס גם למצב הבטחוני ולסערה שאפפה את קיום המשחק. "לא הרגשנו שום שינוי",  הודה המאמן. "שמרו עלינו בצורה מאוד קפדנית. כבר הייתי כאן לפני 19 שנים, במצב דומה. לא הרגשנו פחד, ובסה"כ הכל עבר חלק".

כובש השער השני, קשישטוף פיונטק, לא חגג בתנועת ה'פיו פיו' המוכרת בשל המצב הביטחוני, כך הוא טוען. "אנחנו יודעים מה המצב כרגע בישראל ואנחנו מכבדים את היריבה שלנו", הסביר החלוץ. "בנוגע למשחק, אחרי שהבקענו את השער השני הלכנו אחורה. היינו יכולים להבקיע עוד כמה שערים לפני, אבל אנחנו מרוצים מהניצחון ומכך שעלינו ליורו מלכתחילה".

וויצ'ך שצ'נסני, שוערה של יובנטוס שלא עמד במבחן גדול במיוחד, הוסיף וסיכם: "שיחקנו טוב במחצית הראשונה, אולי בגלל המיקום של האוהדים שלנו באצטדיון. במחצית השנייה ישראל שינתה מערך ושיחקה יותר אגרסיבי, אז היה לנו דקות קשות יותר. השער? ההגנה שלנו חסמה את הניסיון הראשון, אבל הכדור נפל ברגליים של דאבור ולא נותר לי מה לעשות".

גז'גוז' קריכוביאק, המצטיין במגרש, אמר: "נראנו טוב במחצית הראשונה ויצרנו המון מצבים. לא היינו מספיק אפקטיביים, אבל יכולנו להוביל גם 0:4 בהפסקה. אנחנו צריכים לעבוד על הרגעים הפחות טובים שהיו לנו, כמו בסיום שספגנו".