לשחרר את ווילי: הכישלון על רוטנשטיינר

רוטנשטיינר הגיע כדי להבריא אותו, אבל הכדורגל שלנו מתפורר והוא זה שצריך לשלם את המחיר. שותפו לדרך, הרצוג, מתעלם מהליגה ומקבל החלטות פופוליסטיות - איך אלמקייס עולה לפני כהן וסבע? זה הקמפיין הגרוע ביותר ב-30 השנים האחרונות. שרף פורק עצבים

שלמה שרף
שלמה שרף  17.11.19 - 11:42
תחילת כתבה

לפני שאני מתייחס למשחק של הנבחרת מול פולין, אני רוצה לפתוח עם התייחסות לווילי רוטנשטיינר. הוא הגיע כדי להבריא אותו, אבל הכדורגל שלנו הלך שנות דור אחורה. אפשר להגדיר את הקמפיין הנוכחי של כל הנבחרות ככישלון חרוץ. הנבחרת הבוגרת במקום הלפני אחרון בבית אחרי שספגה 17 שערים, נבחרת הנערים הפסידה לאנדורה, נבחרת הנוער הודחה והצעירה לא הצליחה לנצח בבית אפילו את מונטנגרו.

רוטנשטיינר עושה מה שהוא רוצה בהתאחדות. הביאו אותו שהוא יקדם מאמנים במטרה שיהיו יותר מאמני כדורגל במדינה. במקום, הוא מתעסק עם הנבחרת הבוגרת ומשמש שם כמנהל מקצועי. הוא היה אמור להעביר קורסים למאמנים, אבל הוא לא עשה שום קורס. הוא מקבל משכורת של 40 אלף יורו כדי לא לעשות שום דבר.

נותנים לרוטנשטיינר כבוד כאילו הגיע אליל. מי הוא בכלל? סוגדים לו כאילו הוא אבי אבות הכדורגל. מילא הוא היה עושה משהו, הוא לא עושה את התפקיד שלשמו הביאו אותו. מה הוא עשה עד היום בכדורגל הישראלי? כל הכדורגל הישראלי מתפורר ונראה רע. בכלל, ההתנהלות של ההתאחדות מבזה. יש צוות מאמנים שלם שלא מתחלף. אם אני יו"ר ההתאחדות, אני מחליף את כל הצוות אם הנבחרות מפסידות לאנדורה ולא מצליחות לנצח את מונטנגרו. הכדורגל פה מתנהל בצורה בזויה. זה מגעיל.

ועכשיו להרצוג. זה היה עצוב לראות את המשחק מול פולין. רחמנות. ראינו את הפערים, לא רק ביכולת האישית, גם מבחינה פיזית. הם עשו מה שהם רוצים במגרש. התוצאה מחמיאה לנבחרת שלנו. היינו צריכים להפסיד 5:1. השיטה של המאמן כשלה. הנבחרת ספגה 17 שערים עם שלושה בלמים. במשחקים בהם שיחקנו עם ארבעה בלמים, הפגנו יכולת טובה, אז למה להתחיל במשחק בית בפחדנות כזו? ועוד מול נבחרת פולנית ללא חלק מהכוכבים, למה? אם טאהא לא נפצע בדקה ה-42, היינו ממשיכים לשחק עם שלושה בלמים.

גם בהרכב ביצע הרצוג טעויות. בירם כיאל פעם שיחק באגף שמאל? יש להרצוג את יונתן כהן ואת דיא סבע ובמקום הוא העלה את כיאל כשחקן כנף. זה לא מקצועי. הצבתו של עיליי אלמקייס, שהגיע מליגת המילואים לשחק בנבחרת ישראל, נראית פוליטית. יונתן כהן, אחד השחקנים הטובים במכבי ת"א, ודיא סבע, שכבר הוכיח את היכולת שלו, לא משחקים ואלמקייס כן?

מרציאנו אמנם הציג יכולת טובה, אבל הוא לא בהרכב של היברניאן. למה ג'ראפי לא יכול לפתוח? למה להתעלם ולזלזל בליגה הישראלית? נטע לביא יותר טוב מכל שחקני הקישור האחורי ששיחקו. ההרכב לא נכון, בחירת השחקנים לא נכונה, השיטה לא נכונה. הרצוג נכשל. זו הייתה נבחרת שלא ראינו בה כלום. אם ערן זהבי לא היה בכושר כ"כ טוב, היינו במצב מחפיר עוד יותר. הנבחרת הייתה בנויה על זהבי ותו לא. זה הקמפיין הגרוע ביותר ב-20-30 השנים האחרונות, עם הבית הכי קל שנבחרת ישראל יכולה לחלום עליו. הרצוג ורוטנשטיינר צריכים לקפל את המזוודות וללכת הביתה.

ולגבי הפלייאוף, אולי מחר יחליטו באופ"א ש-50 נבחרת ייכנסו? העלייה לפלייאוף קשורה לפוליטיקה, לא לכדורגל. עוד לפני המשחקים צריכים להחליף את הצוות הנוכחי. לא לחכות. ככה זה לא יכול להמשיך.