הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טל בנין לנאתכו: תלמד את ההמנון ואז תתעסק במילים

עימות יוצא דופן בין שני הקפטנים של הנבחרת ב-"5 באוויר". בנין: "גם אם תיוולד מחדש, לא תהיה מה שהייתי". נאתכו: "זו בושה וחרפה. לא סתם לא שומעים ממך כבר שנתיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.19 - 15:30

לא מעט ביקורת נשמעה בימים האחרונים על קמפיין מוקדמות היורו של נבחרת ישראל, אבל היום (רביעי) הביקורת הגיעה לשיאים חדשים. ביברס נאתכו וטל בנין, שהעביר ביקורת קשה על הקשר בהפסד לצפון מקדוניה, התעמתו בתכנית הרדיו "חמש באוויר" - זכר לויכוח מוקדם שהחל ברשתות החברתיות.

"אנחנו שחקני כדורגל מגיל עשר, אנחנו חולמים ועובדים כל יום במהלך השנה, עוזבים את המשפחות ומגיעים לנבחרת מאהבה ורצון לייצג את המדינה", הסביר ביברס נאתכו. "ואז בא מישהו שהיה קפטן נבחרת ישראל ועוזר מאמן הנבחרת בעבר, ואומר בשידור שאף אחד, למעט שחקן אחד, לא ראוי לייצג את הנבחרת. זה כבר עבר כל גבול".

נאתכו המשיך ויצא להגנת חבריו לנבחרת: "לפי מה שהבנתי מהמשפחה שלי, הוא לא אמר את זה פעם אחת, אבל ברגע שהוא פותח ככה על כל הנבחרת אני חייב להגיב בתור קפטן. תשאל את טל בנין מתי הוא ראה אותי משחק מחוץ לנבחרת, אפילו הוא לא זוכר. אני לא חושב שהיה לנו קמפיין טוב, גם לי באופן אישי, אבל זה היה מוגזם".

טל בנין עצמו לא נשאר חייב וכשעלה לשידור הגיב בחריפות: "אני חושב שביברס צריך להתרכז בעשייה ופחות במילים", הוא אמר. "ואם הוא רוצה להתרכז במילים, אז שיתרכז בללמוד את המילים של התקווה. לדעתי בצורה בה משתמשים בביברס, הוא לא יכול להיות חלק מנבחרת ישראל. אני מתעסק בהווה ולא במה שהיה בעבר. לביברס אין מקום בנבחרת, משחקים איתו בתפקיד בו הוא לא יכול לספק את הקצב הנדרש. אני חושב שלשחק עם ביברס בשלישיית קישור, זה לא נכון. הוא יכול לתפקד רק כקשר אחורי לפני ההגנה".

"שום דבר לא אישי", הרגיע בנין. "אני אומר את דעתי המקצועית. אני מסכים, לא צריך לעשות מזה יותר מדי. מקובל להעביר ביקורת. זכותי לומר שיש כאלו שהם לא ראויים או לא מספיק טובים. כשהייתי שחקן הפסדנו והובסנו לא פעם ולא פעמיים, והכל היה בסדר. אגרסיביות, לב ונתינה מגיעים לפני היכולת. האמת לא תמיד נעימה, אבל זו האמת - גם אם תרצה ותיוולד שוב מחדש, לא תוכל להיות מה שאני הייתי. כשלוקחים את זה לכיוון של ערכים וכבוד, יש גבול לכל תעלול. לא אמרתי שום דבר שהוא אישי. אני בכלל שמעתי שהיו פרשנים שהתקשרת אליהם אחרי שביקרו אותך ודיברת איתם בטלפון באופן אישי".

נאתכו לא נשאר חייב ותקף חזרה: "לא אספו אף אחד מהרחוב כדי להיות בנבחרת. אנחנו מתאמנים מגיל צעיר כדי להיות כאן. אני מתאפק כי יש לי טיפת כבוד לאנשים. אני מנסה לכבד את טל, אבל קצת כבוד לא יזיק לו. הוא לא המציא את הכדורגל. אין טיפת תרבות וכבוד בדיבור שלו, לפעמים עדיף לשתוק. לא עליתי לשידור בשביל לריב איתו, לצערי אם הוא היה נותן יותר כבוד ומשמש דוגמא גדולה יותר לדורות הצעירים, אז אולי היינו יכולים להתקדם".

"לא רוצה להתווכח עם טל בנין" המשיך נאתכו. "הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה. אני כקפטן נבחרת ישראל, מתבאס לשמוע את קפטן הנבחרת לשעבר, טל בנין, מדבר ככה. לתת ביקורת לגיטימית זה בסדר, אבל לא מקובל עליי שאומרים שאני והחברים שלי לא ראויים ללבוש את המדים של הנבחרת. זו כבר בושה וחרפה. אם אני הרמתי בחיי טלפון לאחד הפרשנים? שאני אסיים את הקריירה שלי עכשיו אם כן. זו בושה, טל בנין עבר את הגבול, אולי בגלל זה לא שמענו ממנו שנתיים. אני מתאפק לא להגיב, אבל חבל לי שזו הרמה שלו"