לוזון: "סולומון צריך לעזוב בסוף העונה"

יו"ר מכבי פ"ת ל"5 באוויר": "מנור שווה 20 מיל' יורו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.11.19 - 16:20
תחילת כתבה

ישראלים רבים שמחו אמש (שלישי), מול המסך, למראה השער של מנור סולומון נגד מנצ'סטר סיטי. אבל היה אחד שככל הנראה, שמח יותר מכולם: אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לשעבר ואיש מכבי פ"ת, הקבוצה בה גדל סולומון וממנה נמכר לשורות קבוצתו האוקראינית, שחטאר דונייצק. לאחר שכבש עוד פסגה, הוא כמובן היה מוכן להתראיין - ולהתגאות בכדורגלן הצעיר. "הילד הזה הכי טוב בישראל", הוא התגאה בראיון ל"5 באוויר", "וזה יהיה ככה עשור קדימה. הוא יגיע למעמדים של יוסי בניון".

לפי לוזון, שחטאר דונייצק היא תחנה מכובדת, אבל רק תחנה: "בלי לפגוע בשחטאר, אני חושב שהוא צריך להישאר שם עד תום העונה, אבל בקיץ הוא צריך לעבור לקבוצה גדולה יותר. כשאמרתי (במו"מ) למנצ'סטר סיטי שאני רוצה 10 מיליון פאונד עליו, אמרו שאני מגזים. היום, אם שחטאר תמכור אותו, היא תקבל עליו 20 מיליון יורו".

בנוסף, היתה ללוזון תובנה גם באשר למקומו של סולומון בנבחרת ישראל: "מנור צריך לסחוב את הנבחרת, כמו יוסי בניון שסחב אותה למעלה מעשור. הוא צריך להיות בהרכב יחד עם זהבי ודאבור. אין לנו סיכוי בבונקר, כי אין לנו בלמים ברמה מספיק גבוהה. אם הנבחרת רוצה להעפיל לטורניר גדול, היא צריכה 20 שחקנים בחמש הליגות הבכירות. היום יש לנו רק שניים: דאבור וסולומון".

לוזון, ששימש בעבר כיו"ר ההתאחדות, גם יצא בהצהרה ברורה: הרצוג לא צריך לאמן את הנבחרת במשחק הפלייאוף נגד סקוטלנד. "הוא לא יכול לאמן במשחק חוץ, ראינו מה אנחנו עושים בחוץ". את מי היה ממנה? "כל אחד. זו משימה לאומית. אם הייתי יו"ר ההתאחדות, והייתי חושב שמאמן כלשהו יכול לנצח, הייתי לוקח אותו, בתור מילואים ויכין את הנבחרת. הייתי מבטל מחזור לפני המשחק, שיעשו שני אימונים ביום ויתרגלו עמידה טקטית". ומה באשר לרוטנשטיינר? "מי הוא בכלל?", אמר לוזון. "הוא הגיע כדי לטפל בנוער, לא להתעסק עם הבוגרת".

"עצם זה שהוא היה עם הנבחרת הבוגרת, בזמן שנבחרות הנוער מפסידות כל הזמן, מעיד שלא אכפת לו. ברגע שהנבחרת עד גיל 17 מפסידה לאנדורה, צריך לעצור הכל", המשיך וטען נגד המנהל המקצועי של הנבחרת. "היחיד שצריך להחליט לגבי המאמן הבא, זה היו"ר אורן חסון. רוטנשטיינר צריך להתעסק במחלקת הנוער, ושיהיה ליו"ר ההתאחדות בהצלחה". באשר לחסון, לוזון אופטימי: "אני שלם עם המינוי הזה, אני חושב שהוא יעשה דברים מעולים".