"אלאבה שאל אותי: 'איך ערן זהבי משחק רק בסין?'"

תהליך הבנייה ("זה נורמלי לחלוטין, עשיתי את זה גם באוסטריה"), הצערת הסגל ("קורה כבר עכשיו, מנור סולומון הוא הוכחה לכך") והסיכוי להעפיל ליורו ("אם לא נאמין שאנחנו יכולים, לא נגיע לכלום"). ווילי רוטנשטיינר מסכם שנה וחצי בישראל וכבר מביט קדימה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.19 - 12:30
תחילת כתבה

שנה וחצי הוא בישראל. שנה וחצי של למידה, בניה ותקווה עוברות על ווילי רוטנשטיינר, אבל תוצאות? לא ממש. המנהל הטכני של נבחרות ישראל דיבר ב"מגרש פתוח" על התהליך שהיא עוברת, הסיכוי להגיע ליורו למרות הכל וגם, כמובן, ערן זהבי.

"יש לנו סיכוי להגיע ליורו אם נעמיד תוכנית משחק טובה, אם נתכונן טוב", הביע רוטנשטיינר ביטחון למרות קמפיין המוקדמות המאכזב שהסתיים במקום החמישי בלבד. "אנחנו מרחק שני משחקים מהיורו ואלה משחקי נוק אאוט. ואם לא נאמין בזה לא נגיע לכלום".

ומי שכן בלט בקמפיין הזה הוא ללא ספק ערן זהבי, שכבש 11 שערים והיה קרוב למלכות השערים של מוקדמות היורו. "הוא שחקן מרשים על המגרש ומחוצה לו. הגישה שלו מדהימה, מעריך כמה הוא חלק מהנבחרת. הוא לא שם את עצמו לפני אחרים, הוא מודל לחיקוי עבור השחקנים הצעירים", החמיא רוטנשטיינר לכוכב וסיפק סיפור מעניין: "אחרי המשחק מול אוסטריה, דויד אלאבה ניגש אליי ושאל למה זהבי משחק רק בסין כי הוא שחקן מדהים".

"פתיחת הקמפיין הייתה טובה, אבל לא הייתי מרוצה שהשגנו נקודה אחת מאז ספטמבר. הציפיות שלי היו גדולות יותר, למרות שהיו לנו משחקים לא פשוטים", הודה רוטנשטיינר וגם דיבר על אנדי הרצוג: "יש לו את התפקיד הקשה בישראל. כולם מדברים בתקשורת, אבל יש לו אופציה לשנתיים ואנחנו מקווים להגיע לגמר הפלייאוף לפחות ועד אז לא נדון בכך".

ומה עם רוטנשטיינר עצמו והתפקוד שלו? "עשיתי תהליך דומה באוסטריה במשך 20 שנים והתהליך שאנחנו עוברים נורמלי לחלוטין", טען המנהל הטכני. "צריך לדעת להתמודד עם הביקורות בתפקיד הזה. הכל מגיע אליי וזה לא פשוט. כשמגיעים מחו"ל לישראל, צריך לתת תוצאות טובות אחרת לא צריך אותי. אני מרוצה מהתהליך ששתלנו בשנה הראשונה שלי. זה כבוד עבורי להיות פה".

בנוסף, רוטנשטיינר ספג הרבה ביקורות על כך שהוא שם דגש על הנבחרת הבוגרת ולא על פיתוח הגילים הצעירים. "אני עובד עם הנבחרת הבוגרת, כי זה הנושא החשוב ביותר. אני לא אהיה עם הנבחרת עד גיל 17 אם הבוגרת מתכנסת. זה בעדיפות עליונה", הסביר והוסיף: "יש לי ארבע שנים פה ואני רוצה להביא דברים לטווח הארוך. צריך להתעסק בעוד הרבה דברים, לא רק התוצאות של הנבחרת הבוגרת חשובות. עד עכשיו אני מרוצה מהמצב בישראל".

"אנחנו צריכים את העזרה של הממשלה ויהיה לנו תקציב. אני בטוח לגמרי שאנחנו יכולים להיות ברמה הגבוהה ביותר, אם ישראל תוכל לעבור את אותו התהליך כמו שאיסלנד או בלגיה עברה. יש פה יותר כשרונות ממקומות אחרים".

"הצערת הסגל? התהליך הזה קורה כבר עכשיו. זה חיוני להסתכל קדימה ויש לנו דוגמה מצוינת לכך: מנור סולומון. הוא התחנך בפתח תקווה, חווה את ליגת העל שלנו, הגיע לשחטאר ורואים את היכולת שלו שם ובנבחרת. אני חושב שצריך לתת יותר צ'אנסים לשחקנים צעירים בקבוצות ליגת העל".

על שון ויסמן: "אני מכיר את הליגה האוסטרית טוב מאוד. הרמה דומה חוץ מזלצבורג. זה מדהים מה שהוא עושה והוא חלק מהנבחרת, אבל זאת תמיד החלטה של המאמן. יש לנו את זהבי ודאבור, בסופו של דבר זו החלטה של מאמן. תמיד אפשר לתת פידבק לכאן או לכאן".

על סאגת טל בנין - ביברס נאתכו: "הודיעו לי על מה שבנין אמר והובכתי. אנחנו גאים שביברס הקפטן שלנו. לא הבנתי למה הוא אמר את זה".