רוטנשטיינר: "אם נעלה ליורו, הרצוג יישאר"

המנהל המקצועי: "נדבר אחרי המשחק". מאמן הגנה הצטרף לצוות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.02.20 - 15:43
(צילום: ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב)

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

נבחרת ישראל התכנסה לראשונה לקראת משחק הפלייאוף המכריע בסקוטלנד בחודש הבא, והמנהל המקצועי של ההתאחדות לכדורגל, וילי רוטנטשיינר, "זה רגע גדול עבורי כי התחלנו באתגר שלנו, לעלות לגמר לראשונה בתולדות הכדורגל הישראלי. זה רגע מרגש עבורי, ואני מאמין שעשינו הכל כדי להתכונן היטב. ואני רוצה להודות להתאחדות על התמיכה שקיבלתי, ושיש את ההזדמנות לעשות את הצעד כדי לעלות לגמר".

רוטנשטיינר נשאל על עתידו של המאמן, אנדי הרצוג, במקרה שהנבחרת תפסיד בסקוטלנד: "אם הוא עולה הוא נשאר בוודאות, זה בחוזה שלו. יש אופציה בהתאחדות שיישאר למוקדמות המונדיאל, אבל אני לא רוצה מאמן שלא רוצה להמשיך. אז נעשה את ההליך הרגיל, נשוחח עם הוועדה המקצועית, יו"ר ההתאחדות ועם אנדי, ולפי זה נדע להמשיך הלאה".

המנהל המקצועי נשאל על מצבם של ערן זהבי ודיא סבע, שלא מתאמנים בעקבות דחיית הליגה בסין, והשיב: "אני אף פעם לא מודאג ממה שאני לא יכול לשנות. דיברנו איתם על מה שאפשר לעשות ואני חושב שערן מעריך את מה שהנבחרת עושה למענו. אני מעריך את זה שהקבוצות נותנו להם להתאמן כי זה לא דבר רגיל וזה מצב מסובך. ערן משחק עם הנבחרת עד גיל 19 ואתה מרגיש את האישיות שלו מחלחלת לשחקנים הצעירים, ששמחים לשחק איתו. הוא אישיות נהדרת. ואני מאמין שיש לו רק משאלה אחת, להגיע לגמר עם ישראל".

בינתיים, הצוות המקצועי של הרצוג, בלם העבר האוסטרי מרטין שטרנצל, שישמש כמאמן הגנה וכאנליסט: "יש לנו חבר צוות מקצועי חדש בנבחרת, מרטין שטרנצל, שיהיה מאמן אישי ואנליסט של שחקנים, שלנו ושל שחקני היריבה. הוא יוכל לתת מידע על ההגנה של סקוטלנד בשביל החלוצים שלנו, וגם מידע להגנה שלנו על שחקני היריבה. הוא יצטרף אלינו בשבוע הבא לראשונה כדי להכיר את השחקנים ויהיה איתנו בהכנות, ואני מקווה שכשנעלה הוא יהיה איתנו גם בגמר".

רוטנשיינר הסביר את המפתח לניצחון מבחינתו: "אמרתי את זה גם במשחקים הקודמים, אם סופגים שני שערים ומעלה, קשה לנצח. חייבים לשחק מצוין בהגנה ולהראות את האיכות שלנו עם כדורגל טוב, כי יש לנו שחקנים מאוד מוכשרים. ואם נעשה את זה בהאמפדן פארק, יש לנו סיכויים טובים".

על שחקנים שזומנו, למרות שהם אל משחקים באופן קבוע, אמר האוסטרי: "יש הבדל אם מדברים על שחקן צעיר או מנוסה כמו ייני. המאמן רוצה לראות שחקנים צעירים לעתיד, וזה נותן להם מוטיבציה. אם ייני ישחק עד אז, הוא יהיה בנבחרת. אם הצעירים ירשימו את המאמן באימונים ובמשחקים עכשיו, זו תמיד אפשרות עבורם. שחקנים ותיקים, צעירים או מנוסים צריכים להרגיש שהנבחרת פתוחה בפניהם. אם מישהו שיחק מצוין בחודשים האחרונים, הוא חייב לקבל הזדמנות בנבחרת".

בינתיים, בגזרת מי שזומנו, שחקני מכבי חיפה, נטע לביא, עופרי ארד, דולב חזיזה וסאן מנחם לא מתאמנים, מאחר שכבר התאמנו מוקדם יותר. אוראל דגני החולה לא הגיע מהפועל תל אביב, כמו גם תומר יוספי, שהפועל באר שבע ביקשה אישור לשחררו וקיבלה.