לראשונה זה שלוש שנים: גולסה יקבל זימון לנבחרת

קשרה של מכבי ת"א הרשים את המאמן אנדי הרצוג ועשוי לשחק עם ישראל במשחק נגד סקוטלנד בגלאזגו. האוסטרי: "מאמין בכל אחד שזומן". שכרו של שטנצלר: 500 יורו ליום

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.02.20 - 13:33

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

כמעט שלוש שנים עברו מאז ההופעה האחרונה של אייל גולסה בנבחרת ישראל. זה קרה בהפסד הביתי לאלבניה 3:0 ביוני 2017, וכעת עושה רושם שהקשר המצוין של מכבי תל אביב, אחד משחקני העונה עד עכשיו, יחזור ללבוש את המדים הלאומיים ולא רק באימונים בשפיים.

אנדי הרצוג התרשם מהקשר באימון שנערך ביום חמישי, והוא צפוי לזמנו לקראת חצי גמר פלייאוף העלייה ליורו 2020 מול סקוטלנד בסוף חודש מרץ. יותר מזה, בעקבות הפציעה של בירם כיאל והעובדה שדור פרץ, ניר ביטון ומנור סולומון לא כשירים במאת האחוזים, גולסה, שמשחק באופן קבוע במכבי ת"א לצידו של דן גלזר, עשוי גם לקבל דקות במשחק. אגב, גולסה מסיים חוזה בקיץ, ומשחק טוב בגלזאגו, אם וכאשר, עשוי לפתוח לו אופציות גם מעבר לים.

באסיפה הקרין הרצוג קטעי משחק של סקוטלנד וביקש לשים לב לעמידה נכונה בהגנה ובקישור, תוך כדי שהוא מזכיר שמות ומספרים של השחקנים שצפויים לשחק. "חשוב לי ששחקנים ידחפו את עצמם ויראו שהם לא סתם נמצאים פה. אני מאמין בכל אחד שזומן", אמר המאמן, שהראה לצעירים יותר על השיטה שנהוגה בנבחרת, עם שלושה בלמים. "מי שיוכיח את עצמו, יישאר, ומי שלא, אז יבואו אחרים במקומו", הוא הוסיף.

מאמן ההגנה שצורף לצוות המקצועי, מרטין שטנצלר, ישתכר כ-500 יורו ליום עבודה - כך עולה מההסכם שנחתם איתו מול ההתאחדות לכדורגל. מדובר בפי חמישה יותר ממאמן ישראלי אחר שבצוות.

הרצוג, שהצליח לקבל את אישור הקבוצות לשלוח את שחקניהם באמצע השבוע לאימון נבחרת, לראשונה מאז 1992, הודה למאמנים ולאורן חסון שלקח חלק בהחלטה כדי להגיע למשחק החשוב בסקוטלנד בצורה הטובה ביותר. על אף שמדובר בלא מעט שחקנים שלא יהיו חלק מהסגל, להרצוג הייתה ותהיה אפשרות גם ביום שלישי במהלך אימון נוסף לצפות בחניכיו על הדשא לידו ולא ביציע.

אגב, בניגוד לאימון אתמול בו לא הורשו שחקני מכבי חיפה להתאמן עם הנבחרת, ורק הגיעו לצפות מהצד, ביום שלישי נטע לביא, סאן מנחם, עופרי ארד ודולב חזיזה כבר ייטלו חלק, כמו גם תומר יוספי, שיוסי אבוקסיס ביקש שלא יגיע לאימון אתמול כדי שיוכל להתכונן למשחק מול בני יהודה בשבת במסגרת הליגה.