19:00: הגרלת הבתים של ליגת האומות

ישראל תוכל לפגוש את רוסיה, נורבגיה וטורקיה. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.20 - 06:23
תחילת כתבה

בזמן שהיא מתכוננת למשחק בגלזגו בסוף החודש, נגד סקוטלנד בחצי גמר פלייאוף היורו, נבחרת ישראל תישא היום (שלישי, 19:00) עיניים לאמסטרדם, שם תיערך הגרלת שלב הבתים של ליגת האומות, שתצא לדרך בפעם השנייה בתולדותיה.

גם הפעם ליגת האומות מחלוקת לארבעה דרגים. ישראל, שעלתה לדרג ב' ומדורגת במקום ה-30 באופ"א, שובצה בקבוצה ד' יחד עם בולגריה, הונגריה ורומניה ונראה שבכל תסריט אפשרי, צפויה לה הגרלה קשה מאחר שהיא צפויה לפגוש נבחרת אחת מכל הקבוצות הבאות:

קבוצה א': רוסיה, אוסטריה, וויילס, צ'כיה.

קבוצה ב': סקוטלנד, נורבגיה, סרביה, פינלנד.

קבוצה ג': סלובקיה, טורקיה, אירלנד, צפון אירלנד.

המשחקים בשלב הבתים ייערכו במתכונת של משחקי בית וחוץ נגד כל נבחרות, בשלושה חלונות שונים שבכל מהם יתקיימו שני מפגשים: בין ה-3 עד ע-8 בספטמבר, ה-8 עד ה-13 באוקטובר וה-12 עד ה-17 בנובמבר. הראשונה בכל בית תעפיל לטורניר הגמר שייערך ביוני 2021 וגם תעלה דרג, בעוד ארבע האחרונות מארבע הבתים ייאבקו בפלייאוף הירידה יתקיים במארס 2022.

ליגת האלופות תוכל להוביל גם למונדיאל בקטאר ב-2022. בפלייאוף שיכלול את 10 הנבחרות שסיימו כסגניות במוקדמות המונדיאל ישתתפו גם שתי הנבחרות הכי טובות שסיימו בראשות בית בליגת האומות, אך לא הצליחו לעלות לגביע העולמי דרך המוקדמות.

כזכור, בטורניר הראשון של ליגת האומות, ישראל שובצה לבית א בדרג ג' יחד עם סקוטלנד ואלבניה, וסיימה אותו עם שני ניצחונות ושני הפסדים, שהקנו לה את המקום בפלייאוף.