הקלה לנבחרת: נאתכו יהיה כשיר לסקוטלנד

הקשר סובל ממתיחה בלבד וייקח חלק במחנה האימון באנגליה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.03.20 - 13:55
תחילת כתבה

בעוד כשבועיים וחצי נבחרת ישראל תעלה על כר הדשא לאחד המשחקים החשובים שלה בשנים האחרונות ולמרבה מזלה היא תעשה זאת עם הקפטן ביברס נאתכו. החשש לגבי כשירותו של הקשר שהעיבה בימים האחרונים על ההכנות לסקוטלנד (יחד עם התפשטות נגיף הקורונה כמובן) הוסר היום (שני), עת קבלת תוצאות שתי בדיקות האולטרסאונד שעבר. הוא סובל ממתיחה קלה בשריר הירך האחורי בלבד ואמור לקחת חלק במחנה האימון באנגליה ב-22/03.

מלבד זאת, ישנו אספקט חדש בהתמודדות של הכדורגל הישראלי עם הקורונה: ראשי קבוצות בליגה שישלחו שחקנים לסגל הנבחרת, לקראת המשחק מול סקוטלנד, ידרשו לדחות את המשך משחקי הליגה עד לסיום תקופת הבידוד. מסר בנושא יועבר למנהלת הליגה.

הבעלים מבינים מצד אחד את הצורך בתמיכה בנבחרת ישראל לקראת המשחק בגלזגו, אם אכן יתקיים; אך מנגד, קובלים על מצב לא ספורטיבי, אם הליגה תימשך ללא השחקנים הטובים ביותר שלהם. מי שצפויה להיפגע יותר מכולן, היא מכבי תל אביב, שתשלח (כך מסתמן) יותר שחקנים מכל קבוצה אחרת לסגל של אנדי הרצוג.

בינתיים, במשרד הבריאות אסרו על ווילי רוטנשטיינר לקבל הנחה ולהסיר ממנו הגבלות, והוא ייאלץ לשהות בבידוד עד ליום רביעי כפי שנקבע תחילה. במקביל, מקווים בהתאחדות שביום חמישי המאמן הרצוג ייבדק, ואם התוצאות יהיו תקינות יוכלו להסיר ממנו הגבלות ולהשיבו לאימוני הנבחרת, כבר בכינוס בשפיים בשבוע הבא. רוטנשטיינר ציין אתמול מביתו, שם הוא נמצא בבידוד, כי להבנתו, המחנה בצפון אנגליה ייערך - ואליו יגיעו כל הליגיונרים.

בנושא אחר, בהתאחדות ממתינים לתשובה האם ניתן יהיה לארח את טורניר נוער העילית. כרגע, עושה רושם שהאירוע אליו אמורות להגיע נבחרות דוגמת ספרד ושווייץ יבוטל, אבל כאמור תשובה סופית עוד לא נמסרה.