"מארג קומבינות": רוטנשטיינר צריך להישאר?

הנציגים יתכנסו בראשון. עו"ד מאירי: "ירייה בגב השחקנים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.06.20 - 11:07
תחילת כתבה

הפורום המקצועי של ההתאחדות לכדורגל יתכנס ביום ראשון בבוקר וידרוש מיו"ר ההתאחדות, אורן חסון להשאיר את ווילי רוטנשטיינר כמנהל הטכני של הנבחרות ובמקביל לנסות ולהבין מדוע בהתאחדות דורשים מהאוסטרי לקצץ 50 אחוזים משכרו ולקחת ממנו סמכויות מקצועיות כתנאי להישארותו.

במכתב ארוך ומפורט ששלח הבוקר (רביעי) עו"ד מורן מאירי, חבר הפורום המקצועי, טוען האחרון כי ההתאחדות לא נפגעה כלל כלכלית ממשבר הקורונה וכי על אורן חסון לכבד את החוזה עליו חתם עם רוטנשטיינר, חוזה שניתן אחרי המלצת הפורום המקצועי.

במכתב נאמרו מילים מאוד חריפות על הרצון להוריד במעמדו של רוטנשטיינר: "הנסיון להפסקת עבודתו של מר רוטנשטיינר משולל כל בסיס רציונלי, עובדתי, כלכלי, משפטי. זוהי ירייה בגבם של שחקני הנבחרת, העומדים בפני משימה חשובה ביותר".

לצד הביקורת הרמה המקצועית, מאירי האשים את ההחלטה לקצץ בשכרו של רוטנשטיינר כהחלטה שמגיעה משיקולים שאינם מקצועיים כלל: "אין זה אלא מארג של קומבינות אשר יוביל לקריסת התהליכים לקידום הכדורגל הישראלי ואבדן אמון הציבור. תהליכים יש לסיים. אל לה התאחדות לכדורגל להיתפס כמפרת הסכמים בנימוקים קלושים אשר בינם לבין טובת הכדורגל הישראלי מפרידה תהום גדולה. את עבודתו של מר רוטנשטיינר עלינו לבחון בתום ארבע שנים".

כזכור, בין הצדדים ישנם פערים כספיים גבוהים, כשבהתאחדות מבקשים מהאוסטרי במקום להשתכר בכ-110 אלף שקלים מבקשים בהתאחדות מרוטנשטיינר, בשל משבר הקורונה לבוא לקראתם ולהרוויח בשנתיים הקרובות כ-55 אלף שקלים נטו בחודש.

במקביל סמכויותיו בנבחרת הבוגרת יקוצצו והוא יהיה מרוכז בנבחרות הצעירות, בהכשרת מאמנים, בהכנת תשתיות ובהכנת תוכנית ארוכת טווח. בשלב זה, רוטנשטיינר מסרב ודורש מיליון שקלים פיצוי בתמורה להתרת חוזהו והבטחה שלא לתבוע את ההתאחדות לכדורגל באופ"א.