רשמי: רוטנשטיינר ימשיך כמנהל נבחרת ישראל

האוסטרי קיצץ 30% משכרו: "נעשה הכל כדי להגשים את החלום"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.07.20 - 19:40
תחילת כתבה

יש המשכיות: הערב (שני) הודיעה ההתאחדות לכדורגל כי הושג הסכם מחודש בינה ובין המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, ווילי רוטנשטיינר. בפגישה השתתפו היו"ר, אורן חסון, המנכ"ל רותם קמר, יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ ורוטנשטיינר עצמו. האוסטרי הסכים להפחית 30% משכרו עד סיום שנת 2020, כאשר בתום התקופה תהיה האפשרות לשני הצדדים לסיים החוזה. ההסכם יובא לאישור מזכירות ההתאחדות ביום רביעי.

יו"ר ההתאחדות חסון אמר בסיום: "האיכויות של ווילי ידועות לכל, ומכאן השאיפה למצוא את הדרך בה נוכל להמשיך וליהנות מעובדתו. אני מעריך את נכונותו של רוטנשטיינר להכיר בהכרח לקצץ, בגלל המשבר שנכפה על כולנו. לאורך כל הדרך שמרנו על יחסים טובים, מתוך רצון ואמונה שאפשר להמשיך יחד". רוטנשטיינר הוסיף: "אני מברך על האפשרות להמשיך בעבודה בה התחלתי. גיבשנו חזון ברור, פעלנו למימושו ונמשיך כך ביתר שאת, כדי להגשים את החלום הגדול. אני מלא אופטימיות באשר ליכולת להוביל את הכדורגל שלנו למקומות טובים יותר".

רוטנשטיינר צפוי להשתכר כ-60 אלף שקלים נטו בחודש, לא כולל תנאים נלווים של דירה רכב ודלקן. קולו בוועדת האיתור למציאת מאמן נבחרת חדש יישמע, אבל הוא יקדיש את זמנו לטיפול הנבחרות הצעירות, בהדרכת מאמנים, בבנית אקדמיות ובתשתיות ופחות בנבחרת הבוגרת.

בניגוד למידורו מענייני הנבחרת הבוגרת, המלצותיו לגבי מאמני הנבחרות הצעירות יתקבלו. רוטנשטיינר יחליף כמעט את כל המאמנים וימנה אחרים שיהיו גם כן שחקני עבר. ניר לוין היחיד שמחזיק בחוזה עד לסוף נובמבר יישאר בינתיים בתפקידו.

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר נכנס לבידוד מיוזמתו. טפר שנכח בישיבת הנהלת ההתאחדות בשפיים ובסמוף לחבר ההנהלה שרון ניסנוב לא התבקש להיכנס לבידוד, אך לאור ההנחיות והתחלואה שעלתה החליט שלא לקחת סיכון עד שיעבור בדיקת קורונה. גורמים נוספים שהיו בקרבת המקום בו ישב ניסנוב עברו בדיקת קורונה ונמצאו שליליים.