"כולם מערבבים את כולם. גרנט לא צריך להיות מאמן"

"עשו מרוטנשטיינר פפ, מי הוא?"; "ברקת נגד יוסי כי היא כועסת שפעל מאחורי גבה"; "לא סופר את גוטמן, מתנצל בפני אלישע וקשטן"; "ביברס? בזכותי הוא שיחק בהפועל. קפטן צריך לשיר את ההמנון. אם לא מתאים לו, שלא יהיה". ברקוביץ' ללא פילטרים ב"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.07.20 - 15:44
תחילת כתבה

אחרי שהסיר את מועמדתו מאימון הנבחרת, אייל ברקוביץ' התראיין היום (רביעי) ל"חמש באוויר" וכפי שסיים את הצהרתו לפני מספר ימים, גם הפעם שחקן העבר היה נסער מאוד בכל הנוגע לבחירת האדם שיוביל את הנבחרת הלאומית.

הקוסם פתח את דבריו במתקפה כנגד ווילי רוטנשטיינר: "מה עושים מווילי רוטנשטיינר פפ גווארדילה? נראה לך שהוא יכול לבחון את אברהם גרנט? לפני חודשיים רציתם לזרוק אותו, אז פתאום רוטנשטיינר קובע? מה הוא עשה בכדורגל שלנו שהוא קובע? הוא שיחק כדורגל, הוא פעם היה על הדשא? למה שיקבע?".

בהמשך, קשר העבר הסביר שוב למה הוא לא הגיע לוועדת האיתור: "למה לא הלכתי לוועדת האיתור? במקום שבו אני נמצא היום, לא אלך לוועדה, שבה ארבעה אנשים לא אוהבים אותי. חוץ מאורן חסון ואולי שינו זוארץ, כולם לא אוהבים אותי. אם הייתה ועדה עם אמיר שלח, בוני גינצבורג וכו' - אני אבוא".

"אורן חסון רצה שאני אהיה המאמן, הוא היה ממנה ועדה של אנשים אחרים. עכשיו בגלל שאני הפכתי את כל הוועדה נגד יוסי אבוקסיס, הם פתאום בעד אברהם גרנט. הוועדה הזאת היא בולשיט, כשהולכים לוועדה יודעים בדיוק מי המאמן. לוואן באסטן, מראדונה ושבצ'נקו לא עשו ועדת איתור, כשיהיה פורמט אחר, אולי אהיה מאמן הנבחרת".

ברקוביץ' הבהיר מה טיב היחסים שלו עם אלי אוחנה: "אני חושב שאלי אוחנה איש הגון, אבל לא בהקשר שלי. ברגע שיש משקעים גדולים עם בן אדם, אתה לא פועל בלב שלם איתו. אני חושב שאלי אוחנה הוא אחלה גבר, אבל איתי זה שונה".

מי צריך להיות המאמן מתוך המועמדים לדעתך?
"מבין יוסי אבוקסיס, אברהם גרנט, ניר קלינגר ורן בן שמעון? אני הכי מחזיק מרן בן שמעון. גם מרקו בלבול יכול להיות מאמן".

אתה מבין את הזעם של יוסי אבוקסיס שערב גמר גביע הפכת את כולם נגדו?
"לא אמרתי את זה כדי לפגוע ביוסי, אני ביחסים טובים איתו. גם אני לא אהבתי הרבה דברים וגם אלונה ברקת לא אוהבת שיוסי אבוקסיס חתום בהפועל ב"ש לעוד שנה וחצי והוא מנהל משא ומתן מאחורי הגב שלה על הנבחרת. אם אלונה ברקת הייתה הבעלים של ב"ש, היא נראה לך הייתה משחררת את יוסי אבוקסיס אחרי זכייה בגביע?  היא כועסת עליו שהוא מנהל שיחות עם ההתאחדות מאחורי הגב".

ברקוביץ' הבהיר מה עמדתו בנוגע ליחסי אבוקסיס וברקת: "כולם מערבבים את כולם. אלונה לא אמרה שהיא עוזבת את הכדורגל, אז למה היא מערבבת את כולם מאחורי הקלעים? היא אמרה שהיא עוזבת את הכדורגל, אז שתעזוב לגמרי. הסיבה שהיא רוצה שיוסי אבוקסיס יהיה בנבחרת בגלל שהוא עשה לה תרגיל. היא כועסת עליו ולכן דוחפת אותו לנבחרת".

הקוסם לא הסתיר מה הוא חושב על המועמדות של אברהם גרנט. "אתה יודע למה אברהם גרנט הגיע לוועדת האיתור?", ברקוביץ' שאל, "ביום ראשון הודעתי שאני מסיר את המועמדות, למחרת שניים מהמקורבים של אברהם גרנט נפגשו עם שטרן חלובה, זה נראה לך מפתיע? לדעתי צריך למנות מאמן חדש וצעיר, ולא את גרנט".

"מבחינתי שכיאל יהיה הקפטן, אם ישיר את ההמנון"

ברקוביץ' חשף מה ההצעה שהגיש לאורן חסון: "אני התכוונתי לבוא עם שני מאמנים. פניתי לאורן חסון, אחרי שראיתי שהוא הסתבך עם הכסף של ווילי רוטנשטיינר. אמרתי לו שאני מוכן לעבוד בחינם, שנבוא צוות של 3-4 שחקני נבחרת לשעבר כמו ניר קלינגר, מרקו בלבול וכדומה, ונגיע לנבחרת כעבודה שניה לצד החיים הרגילים שלנו, ונחזיר את אהבת הקהל. חסון אהב את הרעיון, אבל העדיף שאבוא לבד".

אחרי שטען בראיון לחדשות 12 ש"הגוטמנים" וה"קשטנים" עשו במכנסיים, ברקוביץ' חזר בו חלקית מהאמירה: "גוטמן אני לא סופר אותו, אבל לא התכוונתי לפגוע בקשטן ובאלישע. אני מעריך אותם על העבודה שלהם ומתנצל אם נפגעו. התכוונתי לכך שמאמנים שאימנו בעבר זה לא בהכרח ערובה להצלחה".

בסיום, ברקוביץ' הבהיר על ביברס נאתכו: "אני לא מתנצל. אתה מכיר שחקן שאין לו מחליף בנבחרת? אם לא מתאים לו, אז שלא יהיה. השחקן הערבי הוא מאוד מוכשר, הקפטן צריך לשיר את ההמנון, מבחינתי שכיאל יהיה אם הוא שר את ההמנון. בוא אני אגיד לכם משהו, אלי גוטמן בכלל לא רצה לתת לביברס לשחק. אני התחננתי לגוטמן שייתן לו לשחק בהפועל ת"א והלכתי לנחם אותו על מות אביו, אני מעריך אותו מאוד כשחקן. אני רוצה לראות את קפטן הנבחרת עומד עם חזה נפוח וגאה ושר את ההמנון, כמו בופון. רוטנשטיינר יודע את ההמנון? אכפת לו בכלל מההמנון? הוא ציוני?".

בסיום, ברקוביץ' שלח מסר: "אם אני הסכמתי לוותר על כל מה שיש לי, ויש לי הרבה, בשביל להיות בנבחרת. סימן שממש רציתי את הנבחרת".