הוועדה קבעה: רוטנשטיינר ואלון חזן יאמנו את הנבחרת

המנהל הטכני ועוזרו של הרצוג יובילו את ישראל בליגת האומות ובפלייאוף ליורו 2020 מול סקוטלנד. "לאור ההיכרות המצוינת עם סגל השחקנים". האוסטרי ימשיך בכל תפקידיו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.07.20 - 11:05
תחילת כתבה

אבוקסיס? ברקוביץ'? גרנט? ועדת האיתור חושבת אחרת. חברי הוועדה החליטו להמליץ היום (ראשון) להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינוי צוות מקצועי בראשות המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן, שיוביל את הנבחרת הלאומית בקמפיין ליגת האומות דרג ב' ובמשחקי הפלייאוף ליורו 2020 מול סקוטלנד בחצי הגמר וסרביה/נורבגיה בגמר.

  • מחר (שני) במהדורת הלילה של חדשות הספורט ובאולפן הלילה – יוצג הסקר המקיף סביב נושא מינוי מאמן נבחרת ישראל בכדורגל

בהודעת הוועדה נמסר: "המלצת הוועדה התקבלה לאחר דיונים ארוכים וסיעור מוחות מעמיק ולנוכח ההיכרות המצוינת של רוטנשטיינר וחזן עם סגל שחקני הנבחרת הבוגרת בשנתיים האחרונות בזכות העבודה הצמודה איתם, חוסר הוודאות באשר לקיום המשחקים בספטמבר ובאוקטובר בשל נגיף הקורונה, המצב הכלכלי המאתגר והעובדה שנכון לעכשיו קיים ספק לגבי הפעילות הבינלאומית של הנבחרות הצעירות.
 
רוטנשטיינר, על פי המתווה המוצע, ימשיך בכל תפקידיו כמנהל הטכני של ההתאחדות, ובכלל זה קורס הפרו. לאור ההחלטה, ועדת האיתור סיימה את דיוניה בנושא הנבחרת הבוגרת ותביא את המלצתה לאישור הנהלת ההתאחדות לכדורגל. ביום רביעי הקרוב יצורף לוועדה יו״ר ועדת הנוער אבי קאופמן לדיון בנושא מאמני הנבחרות הצעירות ובעלי התפקידים".

המנהל המקצועי, שתפקידו היה להיפגש ולסנן את המועמדים הישראלים למשרה, היה מעוניין לעמוד גם הוא לוועדת האיתור שהתכנסה בפעם השלישית.

יש לציין שרק בשבוע שעבר הוציאה ההתאחדות לכדורגל הודעה רשמית בה נאמר כי הוועדה הסכימה לשני עקרונות - הראשון, ימונה מאמן ישראלי, והשני הוא שהמאמן הבא יאמן עד 2022 עם אופציה להארכת חוזהו. הישיבה עצמה סביב עניין זה הייתה מתוחה וטעונה, ונשמעו בה צעקות מצד חברי ועדה שאינם מוכנים למהלך לבין אלו שמצדדים בזה.

רוטנשטיינר שסגר לאחרונה הסכם חדש בו קוצצו סמכויותיו המקצועיות בנבחרת הבוגרת, הפתיע עם הבקשה להעמיד גם את עצמו למועמד ראוי לאימון. "מלכתחילה כשהגיע לישראל זה מה שהוא רצה לעשות. כולם עובדים על כולם" אמר גורם בהתאחדות.

חברי הנהלה בהתאחדות מתכוונים להתנגד למינוי, אם וכאשר הוא ייצא לפועל. רוטנשטיינר הסביר שנותר עוד חודש וחצי למשחק הראשון והוא ואלון חזן יוכלו לאמן את המשחקים הקרובים באופן זמני, עד שיימצא מאמן לתקופה ארוכה ובלי לחץ של זמן.