הרצוג הופתע, בהתאחדות זעמו: "זו החלטה הרסנית"

יממה אחרי המינוי המפתיע, הגיעו הריקושטים. בהנהלה תקפו את המהלך של ועדת האיתור והיו"ר חסון: "כבר היה בדרך הביתה וקיבל את הג'וב הכי יוקרתי בכדורגל, הזוי למנות אדם שלא אימן 14 שנים". וגם: מאמן הנבחרת הקודם איחל הצלחה, ואיך הגיבו אבוקסיס וגרנט?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.07.20 - 07:10
תחילת כתבה

יממה אחרי שהוחלט להמליץ על כך שווילי רוטנשטיינר ואלון חזן יאמנו את נבחרת ישראל עד סוף דצמבר, בהתאחדות לכדורגל העריכו הבוקר (שני) כי מעט מאוד חברי הנהלה יתנגדו למהלך שרקם יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון יחד עם חברי וועדת האיתור. על פי ההערכות, בישיבת ההנהלה הקרובה ביום רביעי המינוי יאושר.

  • הערב במהדורת הלילה של חדשות הספורט ובאולפן הלילה – יוצג הסקר המקיף סביב נושא מינוי מאמן נבחרת ישראל בכדורגל

מלבד חברי הנהלה מסוימים, שהביעו פליאה על ההחלטה, היו גם שחקנים בתוך הנבחרת שהעדיפו מאמן אחר. "כבר עדיף היה שהרצוג יישאר", אמרו כמה מהם לערוץ הספורט. הרצוג עצמו הופתע לגלות דרך ערוץ הספורט שרוטנשטיינר מונה לתפקיד שאותו הוא עזב, אבל שמר על דיפלומטיות: "אני מאחל לווילי הצלחה ושיעמוד ביעדים שהצבנו יחד לעצמנו - להגיע עם נבחרת ישראל לטורניר גדול". ובאותו נושא, אם רוטנשטיינר לא יעלה את ישראל ליורו, הוא יעזוב בדצמבר ויקבל שבע משכורות פיצוי על פי החוזה שנחתם.

בינתיים, חסון והוועדה ממשיכים לספוג ביקורת על ההחלטה, בעיקר לאור העובדה כי עד לפני חודש האוסטרי היה בדרך החוצה, ולאחר שבוועדות הקודמות קבעו הנציגים, בינהם אלי אוחנה, שהמנהל הטכני לא יוכל לשמש כמאמן. "החלטת ההתאחדות היא חלם והרסנית", אמרו גורמים בהנהלת ההתאחדות לכדורגל. "במקום לבנות נבחרות צעירות נותנים, לרוטנשטיינר פרס - להתעסק רק בנבחרת הבוגרת. תדמיתית, איך זה נראה? אדם שהיה בדרך הביתה פתאום מקבל את הג'וב הכי יוקרתי בכדורגל הישראלי. הוא לא דרך על מגרש כמאמן כבר 14 שנים".

במקביל, עובדים בהתאחדות העבירו ביקורת לא על עצם ההחלטה למנות את רוטנשטיינר, אלא על הדרך שבה היא נעשתה. "לא השתנה שום דבר מלפני שבועיים. לבוא ולהגיד שמביאים מאמן ישראלי ומחתימים אותו עד 2022, ואז שבוע אחר כך לשנות את ההחלטה, זה לא מתאים".

גם אברם גרנט מתכוון להגיב בקרוב. מסביבתו של המאמן הישראלי בעל הרזומה המרשים ביותר נמסר שהוא מרגיש מרומה. "אין ספור אנשים מהכדורגל שוחחו איתו כדי שישתכנע לקחת את הנבחרת, ופתאום הוא רואה שלוקחים מאמן אחר. זו התנהגות לא ראויה". גם מקורביו של יוסי אבוקסיס הביעו פליאה, אבל הם מצידם, מרגישים שזו רק שאלה של זמן עד שהמאמן שהניף גביע שני רצוף יעמוד על הקווים כמאמן הלאומי.