"סקוטלנד חסרה ואין קהל שידחוף אותה. זו הזדמנות"

רגע לפני פתיחת קמפיין גביע האומות, הנבחרת משרה אופטימיות. לראשונה מזה 14 שנים, רוטנשטיינר מאמן ראשי: "הוא לחוץ, הוא מודע לדיבורים על עתידו". ההרכב המשוער בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.09.20 - 14:03
תחילת כתבה

עידן ווילי רוטנשטיינר כמאמן נבחרת ישראל ייצא הערב (שישי) לדרך, כשהכחולים לבנים יעלו למשחק הראשון בקמפיין ליגת האומות 2022 מול סקוטלנד בגלזגו. נכון, מדובר במשחק פחות חשוב מהמשחק מול הסקוטים בחודש הבא בדיוק באותו מגרש, ועדיין פתיחה ברגל ימין בוודאי תוסיף לביטחון של השחקנים ובעיקר תסייע לאוסטרי, שספג ביקורת נוקבת על מינויו לתפקיד, כשברקע הוא אמור לשמש גם כמנהל הטכני של כל הנבחרות הצעירות של ישראל.

רוטנשטיינר לא שינה את ההרכב אותו תרגל כבר לפני מספר ימים, כמו גם את המערך. האוסטרי, בדומה לקודמו אנדי הרצוג, ימשיך עם שלושה בלמים ויקווה שמשחק ההגנה, שהיה נקודת התורפה בקמפיין הקודם, ישתפר. רוטנשטיינר הימר על ניר ביטון, חאתם עבד אלחמיד ואיתן טיבי בהגנה, בעיקר בגללל המהירות ומשחק הראש, כשדור פרץ הועדף בקישור על פני דן גלזר מאחר והוא הרבה יותר אגרסיבי. בחלק הקדמי, הנבחרת תהיה תלויה רבות בערן זהבי ומואנס דאבור.

"סקוטלנד חסרה לא מעט שחקנים בחלק הקדמי וגם הקהל לא יהווה איום כי הוא לא ידחוף אותם בגלל הקורונה, זו הזדמנות הכי טובה עבורנו לנצח", אמרו שחקנים בנבחרת בביטחון מלא. מי שנראה לחוץ לקראת המשחק הוא רוטנשטיינר עצמו, שעבורו, כאמור, מדובר במשחק מבחן על הקווים אחרי 14 שנים בהם שימש כמנהל טכני בלבד. "הוא לחוץ כי הוא מודע לדיבורים סביב סיכוייו להמשיך", הסבירו במשלחת.

הנבחרת תישאר אחרי המשחק עוד יום בגלזגו ובמוצאי שבת תמריא לישראל, לא לפני שתעבור בדיקות קורונה. התוצאות יישלחו לישראל ביום ראשון בבוקר לקראת המשחק בשני מול סלובקיה.

הרכב משוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, איתן טיבי, חאתם עבד אלחמיד, ניר ביטון, טאלב טוואטחה; דור פרץ, ביברס נאתכו, מנור סולומון; ערן זהבי, מואנס דאבור.