הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מציאות אחרת: סולומון מחפש את הצעד הבא

לשחטאר יש פינה חמה לברזילאים, אבל סולומון רוצה לשחק יותר: לברקוזן כבר גיששה, כוכב הנבחרת מכוון לאנגליה. המשך יבוא בינואר לכל המאוחר. בינתיים, הפוקוס בנבחרת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.09.20 - 16:30
תחילת כתבה

את הסגל של שחטאר דונייצק מרכיבים שחקנים מארבעה לאומים שונים. הרוב המכריע הוא מקומי, אליהם מתווספים 14 ברזילאים, חלקם שחקני נבחרת. מנור סולומון מישראל ודוויט חוצ'ולבה מגאורגיה, הם השניים היחידים שלא מגיעים מאוקראינה או מברזיל.

חוצ'ולבה עדיין לא ראה דשא העונה וגם אשתקד מיעט לשחק. סולומון, כמו ברוב המשחקים בעונה שעברה, משמש כמחליף, ולמרות שמדובר במועדון ענק עם מסורת מפוארת באירופה, עם המציאות הזו הוא לא מוכן להשלים.

לשחטאר יש היסטוריה ארוכת שנים בטיפוח שחקנים ברזילאים. וויליאן, דגלאס קוסטה ופרננדיניו הם רק חלק מהשמות שעברו שם והמשיכו לטופ העולמי. אין שום סיבה שבמועדון לא ישכפלו את הנוסחא המנצחת, וכך, למרות שהמאמן לואיס קסטרו מאוד מאמין בסולומון, ההרגשה היא שיש העדפה לשחקנים מברזיל. אין תחרות אמיתית על ההרכב.

את ההרגשה הזו ביטא סולומון באופן פומבי רק לאחרונה, אבל כבר זמן רב שהוא מרגיש שמגיע לו לשחק יותר. מהבחינה המקצועית, הוא נשאר הג'וקר שעולה מהספסל, ואילו בצד החברתי, הוא מתקשה להיטמע כשהקבוצה מורכבת משתי קבוצות הומוניות, והוא צריך להתמודד עם קשיי השפה.

לכן גמלה בליבו של סולומון ההחלטה לעזוב. לכן סוכן העל, פיני זהבי, חבר לאחרונה לסוכניו, שלומי בן עזרא וגלעד קצב, במטרה להציב אותו באחת הקבוצות הבכירות באירופה. על העניין של אטאלנטה, שנמצאת במגעים עם שחטאר, ורומא, כבר פורסם. את האחרונה, אגב, מאמן פאולו פונסקה - שחתום על צירופו של סולומון לשחטאר.

מעבר לשניים הללו, גם לברקוזן בדקה את העלויות של העסקה. פיטר בוס מכיר את הקשר עוד מהתקופה בה אימן בישראל. סולומון, מצידו, רוצה להגיע לרמות הגבוהות ביותר ומכוון לטוטנהאם ולארסנל. לא מדובר בשמות מפורכים עבור מי שמנצ'סטר סיטי כבר עמדה לרכוש. בכל מקרה, הוא ינסה להשלים את המעבר בחלון הנוכחי או לכל המאוחר בינואר.

בינתיים, הוא מנסה לעשות עוד צעד קדימה עם הנבחרת הישראלית. בגיל 21 הוא הפך לבאנקר בהרכב הכחולים-לבנים, אך אצל ווילי רוטנשטיינר הוא מתופקד בעמדה מעט שונה ממה שהוא רגיל אליה - מתחת לחלוצים. למרות זאת, לצד אלי דסה, הוא היה בין המצטיינים בשישי האחרון ורשם שישה דריבלים מוצלחים משישה ניסיונות. עוד תצוגה טובה, הפעם מול סלובקיה ולאחר מכן מול סקוטלנד בפלייאוף היורו, ואולי זה יהיה כרטיס הכניסה שלו למקומות שאליהם הוא מכוון באמת.

ההתאחדות לכדורגל האריכה את הסכם שיתוף פעולה עם "MIXZONE"
ההתאחדות לכדורגל בישראל חתמה על הסכם שיתוף פעולה לשנה נוספת עם חברת הסטארט-אפ מדיה הישראלית, "MIXZONE", אשר פיתחה גבי ראיונות דיגיטליים ייחודיים לעולם הספורט, שימשיכו לשמש אותה במשחקי ליגת האומות ובפלייאוף ההעפלה ליורו.

חברת MIXZONE פיתחה גב ראיונות דיגיטלי לקיום מסיבות עיתונאים ולראיונות המתקיימים עם שחקנים ומאמנים בתחילת משחק, בסופו או במחצית. היא מחזיקה בפטנט בישראל, בארה"ב ובאירופה. גב הראיונות החדש המשמש את גופי התקשורת השונים, כולל שורת מסכי FHD ייעודיים בגובה הראש, המהווים פלטפורמה פרסומית בעבור הספונסרים והמפרסמים של הליגה והקבוצות.

החברה האריכה לאחרונה ב-3 שנים נוספות את שיתוף הפעולה שלה עם מנהלת הליגות בכדורגל, וכמו כן היא משתפת פעולה עם קבוצות ליגת העל בכדורסל, עם נבחרת ישראל, עם נבחרת קרואטיה בכדורגל, בית הנשיא ועוד אירועי ספורט גדולים בעולם.