הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוטנשטיינר: "טעויות שלא מתאימות לרמה"

מאמן הנבחרת גיבה את מרציאנו. אלחמיד שוחרר מהסגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.20 - 23:50

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

עם תחושה של שאננות, הגנה פרוצה ומחשבות בלתי פוסקות על ההפסד לסקוטלנד, שלושה ימים בלבד אחרי שהודחה מפלייאוף היורו - נבחרת ישראל שבה להפסיד. הפעם, החבורה של ווילי רוטנשטיינר חילקה שתי מתנות, ספגה הערב (ראשון) 2:1 מצ'כיה ושמטה שלוש נקודות בקרב על הכרטיס למונדיאל דרך גביע האומות.

מי שלא ייסע עם הנבחרת למשחק ביום רביעי מול סלובקיה הוא הבלם/מגן חאתם עבד אלחמיד. שחקנה של סלטיק שוחרר מהסגל עקב העובדה כי לא חש בטוב, והוא ייכנס לבידוד ויעבור בדיקת קורונה. אלחמיד השלים תשעים דקות בשני המשחקים, הן מול סקוטלנד והן הערב מול צ'כיה, וצפוי - אם הכל יילך כשורה לחזור לקבוצתו, כמו חברו ניר ביטון.

"אני חושב שאם אתה עושה טעויות ומחמיץ הזדמנויות, אין לך הזדמנות לקחת נקודות. זה מה שקרה היום", אמר תחילה ווילי רוטנשטיינר, מאמן הנבחרת. "השער הראשון והשני היו מטעויות ואז יצרנו כמה מצבים טובים, אבל היה חסר לנו ריכוז בסיומת. הנבחרת נמצאת בתהליך מצויין. יש שחקנים צעירים שמשתפרים כל הזמן. ב-30 דקות ראשונות הצ'כים שיחקו טוב מאוד. עשינו טועיות ולא היינו במגרש. היה קשה לחזור, אבל אפשרי".

"שערים מצחיקים? אני לא מסכים שזה תמיד ככה. שיחקנו ארבעה משחקים, במשחק הראשון ספגנו מפנדל, בשני ספגנו רק שער אחד ובשלישי לא ספגנו בכלל. היום אני חייב להסכים, אלה היו טעויות, אבל זה לא קורה בכל משחק. אופיר שיחק טוב מאוד במשחקים אחרונים. הוא יודע שזו הייתה טעות נוראית, אבל לא נדבר על שחקן אחד. מהשוער ועד החלוץ המסיים, כולם צריכים להגן".

כשנשאל אם מרציאנו יפתח במשחק הבא, ענה רוטנשטיינר: "ננתח מה הוביל להופעה הזו היום עם מאמן השוערים. אני סומך עליו שהוא שוער טוב, אבל היום זו לא הייתה הופעה טובה. אבו-חנא? הוא הרגיש קצת את השריר. שאלתי אותו למה הוא לא אמר כלום ושיניתי. סאן שיחק טוב. הפסד מעציב, היה אפשר להשיג פה נקודה".

אחד נוסף שסיים את הערב מאוד מאוכזב הוא מנור סולומון. הקשר הגיע להזדמנויות מצוינות, אך סבל מהרבה חוסר מזל בפעולה האחרונה. לאחר ההפסד אמר: "הכדור לא רוצה להיכנס לי פה בנבחרת אני חושב שאם הייתי מגיע למצבים האלו בשחטאר הכדור היה נכנס".

סולומון, שעדיין ממתין לשער בכורה במדים הלאומיים, דיבר בעיקר על חוסר מזל: "הכדור לא רצה להיכנס, פגע בקורה. זה מתסכל אותי הרבה יותר משזה מתסכל אתכם, אני מקווה שזה ייכנס כבר במשחק הבא".