נאתכו: "הלוואי שהמדינה תיראה כמו הנבחרת"

הקפטן נותר אופטימי גם לאחר ההפסד ובטוח: "צריך סבלנות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.10.20 - 01:15
תחילת כתבה

אחרי ההפסד 2:1 הערב (ראשון) של נבחרת ישראל לצ'כיה, במסגרת ליגת האומות, התייחס הקפטן, ביברס נאתכו לעוד ערב מאכזב של החבורה בכחול-לבן.

"צריך להגיד את האמת, שיחקנו מול נבחרת הרבה יותר טובה מאיתנו", אמר נאתכו, שהמשיך לתאר את הבדלי הכוחות שהשתקפו על הדשא: "עד הדקה ה-35 לא הצלחנו להניע את הכדור, הם לחצו בצורה מושלמת ועשינו טעויות".

מעבר לפערים בין הנבחרות, נאתכו ניסה להסביר מה גרם ליכולת החלשה, בעיקר במחצית הראשונה של המשחק: "אולי מעייפות, אולי המשכיות מסקוטלנד, אבל לפחות אחר כך הצלחנו להיכנס למשחק. במחצית השנייה נראינו הרבה יותר ואני חושב שהיינו צריכים להבקיע יותר משער אחד".

על אף ההפסד, הקפטן התייחס לתהליך החיובי, שבעיניו קורה בנבחרת: "יש לנו שחקנים צעירים מצוינים. הקישור וההתקפה מאוד טובים, זה חלק מהתהליך וגם לזה צריך סבלנות. אנחנו הוותיקים מנסים לעזור ולהדרך".

מבחינתו של נאתכו, חייבים לתת לנבחרת הזאת זמן: "כבר 50 שנה חיים אצלנו מהיום למחר, בגלל זה אנחנו לא מתקדמים. עם טיפה סבלנות, נוכל לעשות משהו עם הכדורגל שלנו".

כאשר עתידו של ווילי רוטנשטיינר על הקווים מוטל בספק והשאלה סביב מי שעשוי להחליף אותו מעלה שאלות בנוגע לדברים שאמר אייל ברקוביץ', נאתכו התעקש: "תרחיקו את הפוליטיקה מהנבחרת. יש אצלנו מכל המגזרים ומכל הדתות והלוואי שהמדינה שלנו תיראה כמו הנבחרת - זו ארץ ישראל היפה. פוליטיקה זה לא בשבילנו".