הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ניצחון יהווה צעד גדול לכדורגל הישראלי"

רוטנשטיינר מוכן לסלובקיה. דאבור יחזור ל-11, גם ארד יפתח

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.10.20 - 23:02

תגיות: ליגת האומות

תחילת כתבה

נבחרת ישראל תנסה לשים בצד את שני המשחקים המאכזבים האחרונים כשהיא ממשיכה בלוח הזמנים הצפוף ומתכוננת למפגש ביום רביעי מול סלובקיה. מי שלא יעמוד לרשותו של ווילי רוטנשטיינר הוא סאן מנחם, ששוחרר מהסגל בשל פציעה שספג באימון אמש.

עוד לפני האימון המסכם בסלובקיה, רוטנשטיינר התיישב למסיבת העיתונאים והמסורתית והצהיר: "זה משחק חשוב מאוד, אם נצליח להשיג נקודה או אפילו לנצח - זה יהיה צעד גדול קדימה עבור הכדורגל הישראלי. אנחנו לומדים לשחק מול לחץ גבוה, היה לנו קשה עם זה במחצית הראשונה מול צ'כיה, אבל בשנייה התמודדנו עם זה היטב, שלטנו לאורך דקות רבות והגענו למצבים טובים לקראת הסיום".

ביברס נאתכו, שישב לצידו של המאמן האוסטרי, הוסיף: "מההתחלה ידענו שיהיה לנו מאוד קשה לעלות מדרג ב'. המטרה הראשונה הייתה לנסות להישאר בדרג ב' - וזו עדיין המטרה. הצעירים? אני מנסה לשמש דוגמא אישית בנבחרת, אין כמו מראה עיניים. אני מנסה להדריך את הצעירים, מדבר איתם המון, עוזר להם בכל דבר. אם אני רואה שמשהו לא הולך כמו שצריך, אז אני ועוד שחקנים ותיקים מנסים תמיד לעזור. זו צריכה להיות הדרך בקבוצת כדורגל ובטח בנבחרת ישראל".

נאתכו, אגב, עשוי שלא להיכלל בהרכב הנבחרת בסלובקיה, כאשר רוטנשטיינר מתלבט אם להעניק לו מנוחה אחרי שפתח בשני המשחקים האחרונים. במידה שהקפטן לא יוצב ב-11, אייל גולסה ומוחמד אבו פאני יפתחו יחד במרכז השדה. מואנס דאבור צפוי לחזור לשפיץ על חשבונו של שון וייסמן, ואילו בהגנה נראה כי עופרי ארד ואוראל דגני יזכו להזדמנות לצידם של שרן ייני, איתן טיבי ואלי דסה.

בינתיים, ווילי הבהיר לשחקניו כי היה רוצה להמשיך עימם גם אחרי דצמבר. "אני רוצה להישאר אבל זה לא תלוי רק בי", אמר המאמן שמרגיש שהדעה הרווחת של ההתאחדות והפורום המקצועי היא שלא להמשיך את ההתקשרות איתו כמאמן על הקווים, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט.

במשלחת החמיאו לחאתם עבד אלחמיד, שסירב להתחלף בהפסד לצ'כיה על אף שחש ברע במהלך המשחק ולאחר מכן התגלה כי הוא חיובי לקורונה. "כאלה שחקנים אנחנו רוצים שיהיו בנבחרת ישראל, כאלו שלא מוכנים לוותר על שום דקה במסגרת בינלאומית", אמר גורם בנבחרת. בעקבות מצבו אלחמיד יפסיד את אחד הדרבים החמים בעולם בין סלטיק מול ריינג'רס.